حق صعود با مردم، تعطیلی پناهگاه با فدراسیون

حق صعود با مردم، تعطیلی پناهگاه با فدراسیون ایسنا/همدان رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان گفت: پناهگاه محلی امن برای مردم است و ما برای تعطیلی آن بین دو راهی قرار گرفتیم چراکه تعطیلی آن در صورتی که اتفاق ناگواری رخ دهد، مسئولیت سنگینی دارد بنابراین برای تعطیلی پناهگاه‌ها تابع تصمیمات فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی و اداره‌کل ورزش و جوانان استان هستیم. علیرضا گوهری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از همان ابتدای شیوع کروناویروس، پروتکل‌های بهداشتی مورد نیاز را به پناهگاه‌ها ابلاغ کردیم و آنها را مکلف کردیم شیوه‌نامه‌های درنظر گرفته شده را رعایت کنند و پیام‌های هشداری هم در پناهگاه ها نصب شده است. وی تصریح کرد: ما نمی‌توانیم به مردم اجازه صعود ندهیم چراکه کوهستان یک موهبت الهی است و مدیریت کوهستان با ما نیست بلکه ما فقط متولی این رشته ورزشی هستیم بنابراین هیچ وقت هیچ کس نمی تواند با قطعیت بگوید کسی حق صعود ندارد. رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان خاطرنشان کرد: خوشبختانه طبق مشاهداتی که داشتیم، خود مردم رعایت می‌کنند و خیلی وارد پناهگاه‌ها نمی‌شوند اما اگر ..

حق صعود با مردم، تعطیلی پناهگاه با فدراسیون

حق صعود با مردم، تعطیلی پناهگاه با فدراسیون

ایسنا/همدان رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان گفت: پناهگاه محلی امن برای مردم است و ما برای تعطیلی آن بین دو راهی قرار گرفتیم چراکه تعطیلی آن در صورتی که اتفاق ناگواری رخ دهد، مسئولیت سنگینی دارد بنابراین برای تعطیلی پناهگاه‌ها تابع تصمیمات فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی و اداره‌کل ورزش و جوانان استان هستیم.

علیرضا گوهری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از همان ابتدای شیوع کروناویروس، پروتکل‌های بهداشتی مورد نیاز را به پناهگاه‌ها ابلاغ کردیم و آنها را مکلف کردیم شیوه‌نامه‌های درنظر گرفته شده را رعایت کنند و پیام‌های هشداری هم در پناهگاه ها نصب شده است.

وی تصریح کرد: ما نمی‌توانیم به مردم اجازه صعود ندهیم چراکه کوهستان یک موهبت الهی است و مدیریت کوهستان با ما نیست بلکه ما فقط متولی این رشته ورزشی هستیم بنابراین هیچ وقت هیچ کس نمی تواند با قطعیت بگوید کسی حق صعود ندارد.

رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان خاطرنشان کرد: خوشبختانه طبق مشاهداتی که داشتیم، خود مردم رعایت می‌کنند و خیلی وارد پناهگاه‌ها نمی‌شوند اما اگر هوا سرد شود و یا بارش داشته باشیم، ممکن است مشکل ساز شود.

وی در رابطه با تصمیمات نهایی درباره حذف نام قله یخچال از طرح سیمرغ و انتخاب کوبُره به عنوان قله شاخص استان، گفت: ما این تصمیم فدراسیون را به رسمیت نمی شناسیم چراکه این کار موانع زیادی دارد. دلایل خود را نیز به صورت مکتوب به فدراسیون اعلام کردیم که فعلاً پاسخی به ما داده نشده البته در موارد این چنینی که تصمیمی تحت فشار یک فرد سیاسی گرفته می‌شود، خیلی هم منتظر نظر فدراسیون نیستیم.

انتهای پیام