حریم میراث جهانی قلعه‌دختر فیروزآباد از گزند آتش در امان ماند

حریم میراث جهانی قلعه‌دختر فیروزآباد از گزند آتش در امان ماندبه گزارش ایرنا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، درنا شهبازی شنبه ۲۲ شهریورماه اظهار کرد: ظهر دیروز گزارشی مبنی بر آتش‌سوزی در اطراف میراث جهانی قلعه‌دختر فیروزآباد گزارش شد که در پی آن، یگان حفاظت میراث‌فرهنگی و پایگاه منظر ساسانی فارس بی‌درنگ با همکاری یگان حفاظت محیط‌زیست و جمعی از طبیعت‌دوستان برای مهار آتش‌سوزی وارد عمل شدند. او ادامه داد: با اقدام به‌موقع فرمانداری شهرستان فیروزآباد برای اعزام یک دستگاه لودر برای احداث آتش‌بُر به محل آتش‌سوزی، از پیشروی آتش به سایر مناطق جلوگیری شد. مسئول اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فیروزآباد بیان کرد: علت این آتش‌سوزی در دست بررسی است. شهرستان فیروزآباد در ۱۰۰ کیلومتری از جنوب شیراز قرار دارد و از جاذبه‌های فراوان تاریخی برخوردار است که می‌توان به پنج اثر از پرونده منظر ساسانی فارس در یونسکو شامل، میراث‌های جهانی کاخ اردشیر بابکان، قلعه‌دختر، شهر گور، سنگ‌نگاره پادشاهی اردشیر بابکان و سنگ‌نگاره پیروزی اردشیر بابکان اشاره کرد.

حریم میراث جهانی قلعه‌دختر فیروزآباد از گزند آتش در امان ماند

به گزارش ایرنا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، درنا شهبازی شنبه ۲۲ شهریورماه اظهار کرد: ظهر دیروز گزارشی مبنی بر آتش‌سوزی در اطراف میراث جهانی قلعه‌دختر فیروزآباد گزارش شد که در پی آن، یگان حفاظت میراث‌فرهنگی و پایگاه منظر ساسانی فارس بی‌درنگ با همکاری یگان حفاظت محیط‌زیست و جمعی از طبیعت‌دوستان برای مهار آتش‌سوزی وارد عمل شدند.

او ادامه داد: با اقدام به‌موقع فرمانداری شهرستان فیروزآباد برای اعزام یک دستگاه لودر برای احداث آتش‌بُر به محل آتش‌سوزی، از پیشروی آتش به سایر مناطق جلوگیری شد.

مسئول اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فیروزآباد بیان کرد: علت این آتش‌سوزی در دست بررسی است.

شهرستان فیروزآباد در ۱۰۰ کیلومتری از جنوب شیراز قرار دارد و از جاذبه‌های فراوان تاریخی برخوردار است که می‌توان به پنج اثر از پرونده منظر ساسانی فارس در یونسکو شامل، میراث‌های جهانی کاخ اردشیر بابکان، قلعه‌دختر، شهر گور، سنگ‌نگاره پادشاهی اردشیر بابکان و سنگ‌نگاره پیروزی اردشیر بابکان اشاره کرد.