حراج اسکلت‌ یکی از بزرگ‌ترین دایناسورهای «تی‌رکس»

حراج اسکلت‌ یکی از بزرگ‌ترین دایناسورهای «تی‌رکس» اسکلت یکی از بزرگ‌ترین دایناسورهای «تیرانوسور رکس» یا «تی‌رکس» در حراجی کریستیز به فروش گذاشته می‌شود. به گزارش ایسنا و به نقل از رویترز، روز چهارشنبه، مسوولان حراجی کریستیز اعلام کردند قصد دارند اسکلت یکی از بزرگ‌ترین دایناسورهای «تیرانوسور رکس» را در اوایل ماه اکتبر به فروش بگذارند. اسکلت این دایناسور تقریبا ۶۷ میلیون ساله که با نام «استن»(STAN) شناخته می‌شود در سال ۱۹۸۷ و در داکوتای جنوبی توسط یک دیرینه‌شناس آماتور به نام «استن سکریسون» کشف شد. مدیر بخش تاریخ طبیعت و علوم حراجی کریستیز در گفت‌وگو با رویترز بیان کرد: «او در آن زمان این اسکلت را به دانشمندان نشان داد که آن‌ها متاسفانه این اسکلت را به اشتباه به عنوان بقایای دایناسور «تریسراتوپس» شناسایی کردند.» کشف بقایای «تریسراتوپس»‌ها در جهان دیرینه‌شناسی نسبتا عادی است، بنابراین کشف این اسکلت تا پیش از آن‌که «استن سکریسون» آن را در سال ۱۹۹۲ نزد موسسه «بلک هلیز» در داکوتای جنوبی ببرد، توجه زیادی جلب نکرد. به گفته مدیر بخش تاریخ طبیعت و علوم حراجی کریستیز، دانشمندان موسسه «بلک ه..

حراج اسکلت‌ یکی از بزرگ‌ترین دایناسورهای «تی‌رکس»

حراج اسکلت‌ یکی از بزرگ‌ترین دایناسورهای «تی‌رکس»

اسکلت یکی از بزرگ‌ترین دایناسورهای «تیرانوسور رکس» یا «تی‌رکس» در حراجی کریستیز به فروش گذاشته می‌شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از رویترز، روز چهارشنبه، مسوولان حراجی کریستیز اعلام کردند قصد دارند اسکلت یکی از بزرگ‌ترین دایناسورهای «تیرانوسور رکس» را در اوایل ماه اکتبر به فروش بگذارند.

اسکلت این دایناسور تقریبا ۶۷ میلیون ساله که با نام «استن»(STAN) شناخته می‌شود در سال ۱۹۸۷ و در داکوتای جنوبی توسط یک دیرینه‌شناس آماتور به نام «استن سکریسون» کشف شد.

مدیر بخش تاریخ طبیعت و علوم حراجی کریستیز در گفت‌وگو با رویترز بیان کرد: «او در آن زمان این اسکلت را به دانشمندان نشان داد که آن‌ها متاسفانه این اسکلت را به اشتباه به عنوان بقایای دایناسور «تریسراتوپس» شناسایی کردند.»

کشف بقایای «تریسراتوپس»‌ها در جهان دیرینه‌شناسی نسبتا عادی است، بنابراین کشف این اسکلت تا پیش از آن‌که «استن سکریسون» آن را در سال ۱۹۹۲ نزد موسسه «بلک هلیز» در داکوتای جنوبی ببرد، توجه زیادی جلب نکرد.

به گفته مدیر بخش تاریخ طبیعت و علوم حراجی کریستیز، دانشمندان موسسه «بلک هیلز» به سرعت متوجه شدند چیزی که در مقابل آن‌هاست بسیار ویژه است و به این ترتیب اسکلت (STAN) را به عنوان بقایای متعلق به یک «تیرانوسور رکس» شناسایی کردند.

به گفته مسوولان حراجی کریستیز،(STAN) ۱۲متر طول و حدود ۴ متر ارتفاع دارد.

قرار است بقایای این دایناسور از روز چهارشنبه تا اواسط اکتبر در نیویورک به نمایش گذاشته شود.

کریستیز ارزش این اثر را بین ۶ تا ۸ میلیون دلار برآورد کرده است.

انتهای پیام