خانه / بالا / حذف عبارت «اقلیت های دینی»؛ فرمول “بت کلیا” برای مقابله با دشمنان!

حذف عبارت «اقلیت های دینی»؛ فرمول “بت کلیا” برای مقابله با دشمنان!

رییس انجمن آشوریان خواستار حذف عبارت «اقلیت‌های دینی» شده تا به گفته او دشمنان نتوانند تضییع حقوق اقلیت‌ها را در ایران محکوم کنند!

«محبت نیوز»- “یوناتن بت کلیا” رییس انجمن آشوریان در نشست کارگروه اقلیت‌های دینی که «ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب» در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار کرده از به کار بردن عبارت «اقلیت‌های دینی» انتقاد کرده و گفته «ناراحت می‌شوم، چون ما اقلیت نیستم».
“بت‎کلیا” که پس از دو دهه حضور در بدنه قدرت تازه متوجه شده که اقلیت‎های دینی هم بخشی از مردم ایران هستند، گفته «امام خمینی در دیدارشان با نمایندگان ادیان توحیدی در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کردند ما ملت واحدی هستیم و ما را تافته جدا بافته‌ای ندانستند.»
سپس در تکمیل اظهارت خود افزوده «من ایرانی آشوری هستم، برادرم ایرانی یهودی و دیگر برادرم ایرانی ارمنی است.»
پیش از انقلاب اسلامی پیروان ادیان دیگر در ایران از یهودی و مسیحی گرفته تا زرتشتی و اهل تسنن در کنار هم بدون خط کشی‎ها و تبعیض‌هایی که پس از انقلاب از بستر اسلام فقهی و ولایتی بیرون زد در کنار یکدیگر در صلح و صفا زندگی می‎کردند. اما در چهار دهه گذشته آنقدر تبعیض و سرکوب علیه دگراندیشان به طور روزافزون زیاد شد که جامعه را چندپاره کرده است.

زیر سایه رفتار تبعیض آمیز “روح‎الله خمینی” و “علی خامنه‎ای” در این چهل سال حتی در یک مورد، یک وزیر یا معاون وزیر مسیحی نبودند. استخدام در ارتش ملی به روی هموطنان مسیحی بسته شد. جوانان مسیحی و یهودی و زرتشتی در دوران خدمت وظیفه ‌به سربازی اجباری فرستاده می‎شوند اما مثل دیگر هموطنان مسلمان خود نمی‎تواند در ارتش استخدام شوند! هر بار هم که در مورد تبعیض علیه اقلیت‌ها موضع گرفته شد «مغلطه» اساس کار یوناتن بت‏ کلیا و دیگر جماعتی شد که سر سفره انقلاب نشسته‎اند و دروغ می‎گویند. همچنان که همین فرد بارها ادعا کرده ایران بهشت اقلیت‎های دینی است و حالا از اساس با به کار بردن عبارت اقلیت مخالف است! آیا اینطور نیست که در عمل باید به اقلیت‌های دینی نشان داد که آن‎ها هم ایرانی هستند و هویت مشترک با دیگران دارند؟ اما چرا “بت‎کلیا” تازه به یاد این مسئله افتاده؟ دلیل آن روشن است، فشارهای سازمان‎های حقوق بشری و دولت آمریکا نسبت به سرکوب اقلیت‎های دینی در ایران.
“بت کلیا” در همین نشست گفته «ما نمی‌خواهیم آمریکا قیّم ما باشد، قیم ما ملت ایران‌اند، ازاین‌رو از شما می‌خواهم اقدامی شود که عنوان اقلیت به ما اطلاق نشود، در این صورت دیگر مدعیان دموکراسی نمی‌توانند بیانیه دهند و تضییع حقوق اقلیت‌ها را در ایران محکوم کنند.»
او بلاهت خود را با بیان این هجویات نشان داده است، حذف صورت مسئله به جای حل مسئله! این نماینده به کار بردن این عبارت را باز هم به گردن آمریکا انداخته است که به خیال خودش با این کار پاسخ فشارهای آمریکا را داده باشد. در واقع او گمان کرده با حذف عبارت “اقلیت‌ها” حقوق آن‎ها بهبود پیدا می‎کند، چطور؟ اینگونه که خودش ادعا می کند :«مدعیان دموکراسی دیگر نمی‎توانند بیانیه دهند و تضییع حقوق اقلیت‌ها را محکوم کنند!»

همچنین بررسی کنید

توییتر چند حساب کاربری حکومت ایران را به خاطر ‘آزار بهائیان’ معلق کرد

شبکه اجتماعی توییتر حساب کاربری برخی رسانه های حکومت ایران از جمله باشگاه خبرنگاران جوان …

کمک نیم میلیون دلاری آمریکا برای بازسازی معبد ایزدی های عراق

سفیر آمریکا در عراق از اختصاص ۵۰۰ هزار دلار بودجه از سوی این کشور برای …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super