جو بایدن از اظهارات خود درباره سیاه‌پوستان حامی ترامپ عذرخواهی کرد

جو بایدن از اظهارات خود درباره سیاه‌پوستان حامی ترامپ عذرخواهی کرد جو بایدن، نامزد احتمالی حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری، از اظهارات خود مبنی بر «سیاه‌پوست» نبودن آفریقایی‌تبارانی که در انتخابات آینده به دونالد ترامپ رای بدهند، عذرخواهی کرد. آقای بایدن که روز جمعه ۲ خرداد در مصاحبه با برنامه رادیویی لنارد لری مک‌کلوی، مجری مشهور سیاه‌پوست شرکت کرده بود، به‌دلیل طولانی‌شدن مصاحبه خواست به آن پایان بدهد. مجری برنامه از بایدن خواست برای پاسخ به سوالات بیشتری که از وی وجود دارد، در یک مصاحبه دیگر شرکت کند، بایدن پاسخ داد: «سوالات بیشتری داری؟ خب اگر مشکلی در تشخیص حمایت از من یا ترامپ داری، سیاه‌پوست نیستی.» این اظهارات بایدن موجب شد وی به «نژادپرستی» متهم شود و به شدت در شبکه‌های اجتماعی مورد انتقاد و حمله قرار بگیرد. با افزایش انتقادات، بایدن با بیان اینکه شرکت‌کندگان در انتخابات نباید بر اساس مذهب و نژاد خود رای دهند، از سخنانش، عذرخواهی کرد. رویترز نیز به نقل از بایدن نوشته که وی گفته نباید چنین «بی‌ملاحظه» صحبت می‌کرده است. در مقابل، ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ به..

جو بایدن از اظهارات خود درباره سیاه‌پوستان حامی ترامپ عذرخواهی کرد

جو بایدن، نامزد احتمالی حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری، از اظهارات خود مبنی بر «سیاه‌پوست» نبودن آفریقایی‌تبارانی که در انتخابات آینده به دونالد ترامپ رای بدهند، عذرخواهی کرد.

آقای بایدن که روز جمعه ۲ خرداد در مصاحبه با برنامه رادیویی لنارد لری مک‌کلوی، مجری مشهور سیاه‌پوست شرکت کرده بود، به‌دلیل طولانی‌شدن مصاحبه خواست به آن پایان بدهد.

مجری برنامه از بایدن خواست برای پاسخ به سوالات بیشتری که از وی وجود دارد، در یک مصاحبه دیگر شرکت کند، بایدن پاسخ داد: «سوالات بیشتری داری؟ خب اگر مشکلی در تشخیص حمایت از من یا ترامپ داری، سیاه‌پوست نیستی.»

این اظهارات بایدن موجب شد وی به «نژادپرستی» متهم شود و به شدت در شبکه‌های اجتماعی مورد انتقاد و حمله قرار بگیرد.

با افزایش انتقادات، بایدن با بیان اینکه شرکت‌کندگان در انتخابات نباید بر اساس مذهب و نژاد خود رای دهند، از سخنانش، عذرخواهی کرد.

رویترز نیز به نقل از بایدن نوشته که وی گفته نباید چنین «بی‌ملاحظه» صحبت می‌کرده است.

در مقابل، ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ به عنوان رقیب اصلی بایدن، به سرعت به این سخنان بایدن واکنش نشان داد و آن را «نژادپرستانه» خواند.

دونالد ترامپ نیز شخصا توییت تیم اسکات، سناتور جمهوریخواه که اظهارات بایدن را «متکبرانه» دانسته بود، بازنشر کرد.

جو بایدن، هشت سال معاون اول باراک اوباما، تنها رئیس‌جمهور سیاه‌پوست تاریخ آمریکا تاکنون بود و در میان آمریکایی‌های آفریقایی تبار محبوب است.

Radio Eram

FREE
VIEW