جهش آمار مبتلایان به کرونا در جمهوری چک برای سومین روز متوالی

جهش آمار مبتلایان به کرونا در جمهوری چک برای سومین روز متوالی پیشخدمت‌های یک رستوران در جمهوری چک حین گوش دادن به دستورالعمل‌های بهداشتی در دوران شیوع کرونا جمهوری چک با ثبت ۱۵۴۱ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در روز یکشنبه ۲۳ شهریور، شاهد بالاترین نرخ ابتلای روزانه به کووید-۱۹ از زمان آغاز همه‌گیری این بیماری بود. همزمان با اوج‌گیری کرونا در اروپا طی هفته‌های اخیر، اپیدمیولوژیست و عضو کمیسیون علوم و بهداشت دولت این کشور، در مناظره‌ای تلویزیونی گفت که با آغاز «موج دوم» همه‌گیری کووید-۱۹، تعداد بیماران بستری شده کرونا نیز افزایش خواهد یافت. به گزارش خبرگزاری رویترز، این پنجمین روز پیاپی است که آمار مبتلایان کرونا در جمهوری چک به بیش از هزار نفر در روز می‌رسد. این در حالی است که بر اساس آمار رسمی، این کشور تنها ۱۰.۷ میلیون نفر جمعیت دارد. با وجود این، شمار جان‌باختگان کووید ۱۹ در این کشور نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر اتحادیه اروپا کمتر است. به دنبال افزایش موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا در ماه اوت، یک مقام بهداشتی دولت این کشور پیشتر نسبت به آغاز آن‌چه موج دوم این بیماری نامیده می..

جهش آمار مبتلایان به کرونا در جمهوری چک برای سومین روز متوالی

پیشخدمت‌های یک رستوران در جمهوری چک حین گوش دادن به دستورالعمل‌های بهداشتی در دوران شیوع کرونا
پیشخدمت‌های یک رستوران در جمهوری چک حین گوش دادن به دستورالعمل‌های بهداشتی در دوران شیوع کرونا

جمهوری چک با ثبت ۱۵۴۱ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در روز یکشنبه ۲۳ شهریور، شاهد بالاترین نرخ ابتلای روزانه به کووید-۱۹ از زمان آغاز همه‌گیری این بیماری بود.

همزمان با اوج‌گیری کرونا در اروپا طی هفته‌های اخیر، اپیدمیولوژیست و عضو کمیسیون علوم و بهداشت دولت این کشور، در مناظره‌ای تلویزیونی گفت که با آغاز «موج دوم» همه‌گیری کووید-۱۹، تعداد بیماران بستری شده کرونا نیز افزایش خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این پنجمین روز پیاپی است که آمار مبتلایان کرونا در جمهوری چک به بیش از هزار نفر در روز می‌رسد. این در حالی است که بر اساس آمار رسمی، این کشور تنها ۱۰.۷ میلیون نفر جمعیت دارد.

با وجود این، شمار جان‌باختگان کووید ۱۹ در این کشور نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر اتحادیه اروپا کمتر است.

به دنبال افزایش موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا در ماه اوت، یک مقام بهداشتی دولت این کشور پیشتر نسبت به آغاز آن‌چه موج دوم این بیماری نامیده می‌شود، هشدار داده بود.

جمهوری چک نخستین بار بحران شیوع کرونا را در ماه مارس و با ثبت روزانه حداکثر ۳۷۷ مورد ابتلا به کووید-۱۹ از سر گذراند.

آمارها نشان می‌دهد که تا روز شنبه ۲۲ شهریور از میان بیش از ۳۵ هزار مورد ابتلا به کووید- ۱۹، ۴۵۳ نفر بر اثر این بیماری جان باخته‌اند و ۶۰ درصد بیماران نیز بهبود یافته‌اند.

در ماه‌های نخست شیوع این بیماری در جمهوری چک، بیشترین تعداد بستری بیماران کرونا در روز به بالای ۴۰۰ مورد رسید.

در پی اوج‌گیری دوباره موارد ابتلا به کووید-۱۹، آمار روزانه بستری‌شدگان از ۱۷۲ مورد در یکم سپتامبر (۱۱ شهریور) به ۲۹۷ مورد بستری بیماران کرونا در روز جمعه افزایش یافت.

آخرین آمارها حاکی است که آمار مبتلایان به کرونا در جهان به ۲۹ میلیون نفر نزدیک شده و شمار قربانیان این همه‌گیری از ۹۲۰ هزار تن گذشته است.

جمهوری چک جزو نخستین کشورهایی بود که مقرراتی سخت‌گیرانه در مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا وضع کرد و به نمونه‌ای موفق در پیشگیری و کنترل این بیماری مبدل شد.

با وجود این، از زمان برداشته شدن محدودیت‌ها در این کشور از اواسط تابستان، آمار روزانه مبتلایان ویروس کرونا دوباره رو به افزایش گذاشته است.