جنگنده‌های ناتو سال گذشته «۳۰۰ بار» هواپیماهای روسی را در آسمان اروپا رهگیری کردند

جنگنده‌های ناتو سال گذشته «۳۰۰ بار» هواپیماهای روسی را در آسمان اروپا رهگیری کردند بمب‌افکن تو-۲۲ روسیه یک مقام سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، گفت که جنگنده‌های این سازمان در سال ۲۰۱۹ حدود ۳۰۰ بار هواپیماهای روسی را که به حریم هوایی ناتو نزدیک شده بودند، رهگیری کردند. این مقام ناتو روز شنبه سوم خرداد به شرط عدم انتشار نام خود به بخش بلغارستان رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی گفت که فعالیت هواپیماهای نظامی روسیه بر فراز دریای سیاه و دیگر نقاط اروپا از سال ۲۰۱۴ تاکنون افزایش یافته است. او اظهار داشت: «هواپیماهای ناتو در سال گذشته ۲۹۰ پرواز در سراسر اروپا داشتند تا هواپیماهای روسی را اسکورت یا تعقیب کنند.» هفته گذشته پنج فروند جنگنده ناتو از بلغارستان، رومانی و ترکیه، کشورهای حوزه دریای سیاه که عضو این سازمان هستند، در واکنش به بمب‌افکن‌های روسی تو-۲۲ و سو-۲۷ که به حریم هوایی این سه کشور نزدیک شده بودند، به پرواز درآمدند. بیشتر در این باره: آمریکا از معاهده «آسمان‌های باز» خارج می‌شود مقامات ارتش بلغارستان اعلام کردند که هواپیمای روسی بدون پیشامد خاصی به آسمان روسیه بازگشتند. کراسیم..

جنگنده‌های ناتو سال گذشته «۳۰۰ بار» هواپیماهای روسی را در آسمان اروپا رهگیری کردند

بمب‌افکن تو-۲۲ روسیه
بمب‌افکن تو-۲۲ روسیه

یک مقام سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، گفت که جنگنده‌های این سازمان در سال ۲۰۱۹ حدود ۳۰۰ بار هواپیماهای روسی را که به حریم هوایی ناتو نزدیک شده بودند، رهگیری کردند.

این مقام ناتو روز شنبه سوم خرداد به شرط عدم انتشار نام خود به بخش بلغارستان رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی گفت که فعالیت هواپیماهای نظامی روسیه بر فراز دریای سیاه و دیگر نقاط اروپا از سال ۲۰۱۴ تاکنون افزایش یافته است.

او اظهار داشت: «هواپیماهای ناتو در سال گذشته ۲۹۰ پرواز در سراسر اروپا داشتند تا هواپیماهای روسی را اسکورت یا تعقیب کنند.»

هفته گذشته پنج فروند جنگنده ناتو از بلغارستان، رومانی و ترکیه، کشورهای حوزه دریای سیاه که عضو این سازمان هستند، در واکنش به بمب‌افکن‌های روسی تو-۲۲ و سو-۲۷ که به حریم هوایی این سه کشور نزدیک شده بودند، به پرواز درآمدند.

معاهده «آسمان‌های باز» که ۳۵ کشور عضو آن هستند به هواپیماهای جاسوسی و تجسسی کشورهای عضو اجازه می‌دهد که در حریم هوایی سایر اعضا پرواز کنند. بیشتر در این باره:

آمریکا از معاهده «آسمان‌های باز» خارج می‌شود

مقامات ارتش بلغارستان اعلام کردند که هواپیمای روسی بدون پیشامد خاصی به آسمان روسیه بازگشتند.

کراسیمیر کاراکاچانوف، وزیر دفاع بلغارستان، گفت: «آنها به طور مرتب این کار را می‌کنند. می‌خواهند ظرفیت ما را آزمایش کنند و ببینند که چه واکنشی نشان می‌دهیم و چقدر در اعزام هواپیماهایمان سرعت عمل داریم و این که آیا رادارهایمان آنها را تشخیص می‌دهند یا نه».

فعالیت ارتش روسیه به طور خاص در حوزه دریای سیاه از سال ۲۰۱۴ افزایش یافته است، زمانی که این کشور شبه‌جزیره کریمه را ضمیمه خاک خود کرد.

مسکو از آن زمان حضور نظامی خود را در منطقه تقویت کرده و بیشتر از قبل اعضای ناتو در حوزه دریای سیاه را زیر نظر دارد.

Radio Eram

FREE
VIEW