خانه / اخبار روز / جنجال پیراهن تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی روسیه

جنجال پیراهن تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی روسیه

فدراسیون فوتبال ایران قراردادی با شرکت آلمانی آدیداس برای خرید پیراهن تیم ملی فوتبال ایران امضا کرده است. گفته می‌شود این پیراهن، برای تیم ملی فوتبال ایران طراحی نشده و سایر رده‌ها از تولیدات داخلی استفاده می‌کنند.

 

علی کفاشیان پیش از پایان ریاست‌اش بر فدراسیون فوتبال ایران قرارداد تامین پیراهن تیم ملی فوتبال را به شرکت “جیووا” داد. کیفیت پایین لباس‌های این شرکت اعتراض ملی‌پوشان و کادر فنی را به دنبال داشت و در نهایت فدراسیون فوتبال لباس‌هایی با نشان آدیداس را برای بازی‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ تهیه کرد.

پس از کش و قوس‌های بسیار در نهایت فدراسیون فوتبال توانست شرایط تامین لباس تیم ملی را از طریق شرکتی به جز جیووا برای جام جهانی فراهم کند، اما به علت موانع قانونی توافق با شرکت معتبری برای تامین لباس‌های تیم ملی دشوار شد.

در این شرایط هدایت ممبینی عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال و رئيس کمیته بازاریابی این فدراسیون اعلام کرد که در سال حمایت از کالای ایرانی، آدیداس قبول کرده تنها پیراهن تیم ملی بزرگسالان را تهیه کند و سایر رده‌ها از پیراهن تولید ایران استفاده می‌کنند.

وب‌سایت ورزش ۳ در واکنش به این اظهارنظر نوشت: «همه تیم‌های حاضر در جام جهانی که با یکی از برندهای معروف تولید پوشاک ورزشی قرارداد دارند، علاوه بر تامین لباس، مبلغی از آن کمپانی‌ها پول دریافت می‌کنند و البته طراحی پیراهن هر تیم ملی منحصر به همان کشور است و به طور طبیعی و به عنوان مثال آنچه که برای تیم‌هایی مثل اسپانیا، آلمان، ژاپن، مکزیک، کلمبیا و… توسط آدیداس طراحی شده، هیچ نمونه دیگری ندارد.»

این گزارش می‌افزاید: «این در حالی است که پیراهن‌های ایران در جام جهانی از قسمت کالاهای موجود در ژورنال‌های آدیداس انتخاب شده است. پیراهن‌های سفید و قرمز همراه با سه خط آدیداس هستند. چیزی که آدیداس برای اولین بار اجازه داده از آن استفاده شود.»

به نوشته این وب‌سایت ورزشی، ایران برای توافق با کمپانی‌های مهم تامین البسه ورزشی مشکلات زیادی مانند تحریم یا قوانین محدود کننده داخلی دارد، اما عدم طراحی یک پیراهن منحصر به فرد و همچنین تامین نبودن لباس سایر تیم‌های ملی ایرانی از نقاط ضعف قرارداد ایران و آدیداس است.

به نوشته رسانه‌های ایران هنوز تصویری از پیراهن تیم ملی برای جام جهانی ۲۰۱۸ منتشر نشده است.

همچنین بررسی کنید

پمپئو در جمع ایرانیان: واشنگتن در به‌کاربردنِ لفظ «رژیم چینج» محتاط است

وزیر امور خارجه ایالات متحده در حضور شماری از ایرانیان ساکن آمریکا گفته است که …

آمریکا معافیت هشت کشور از تحریم نفت ایران را تمدید نکرد

کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا معافیت هشت …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super