جلسه سوم دادگاه؛ طبری اتهام پولشویی را رد کرد

جلسه سوم دادگاه؛ طبری اتهام پولشویی را رد کرد اکبر طبری، معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضائیه در دوران صادق لاریجانی اتهام «پول‌شویی» را رد کرده است. اسومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده تخلفات او روز یک‌شنبه ۲۵ خرداد در محل شعبه ۵ دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد، آقای طبری در یکی از بخش‌های این پرونده متهم به پول‌شویی ۴ میلیارد و دویست میلیون تومان از طریق خرید سهام شده است. او در پاسخ به سوالات قاضی گفت مبالغی که بین او و فرهاد مشایخ، یکی دیگر از متهمان پرونده رد و بدل شده، «مربوط به کارهای ساخت‌وساز است» و پول‌شویی نیست. پیش از این در جلسه اول دادگاه، رسول قهرمانی، نماینده دادستان، اکبر طبری را متهم به تشکیل یک شبکه ارتشا و «سردستگی» این شبکه برای دریافت رشوه‌های کلان و اعمال نفوذ در پرونده‌های قضایی کرد. با این حال در جلسه سوم دادگاه، آقای طبری دریافت رشوه از برخی دیگر از متهمان پرونده را رد کرد. در این جلسه نماینده دادستان گفت مجموع دریافتی‌های اکبر طبری در طول سال‌های ۸۳ تا ۸۶، معادل ۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده و با احتساب ۱۵ مورد دیگر که آقای طبری از دیگر..

جلسه سوم دادگاه؛ طبری اتهام پولشویی را رد کرد

اکبر طبری، معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضائیه در دوران صادق لاریجانی اتهام «پول‌شویی» را رد کرده است.

اسومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده تخلفات او روز یک‌شنبه ۲۵ خرداد در محل شعبه ۵ دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد،

آقای طبری در یکی از بخش‌های این پرونده متهم به پول‌شویی ۴ میلیارد و دویست میلیون تومان از طریق خرید سهام شده است.

او در پاسخ به سوالات قاضی گفت مبالغی که بین او و فرهاد مشایخ، یکی دیگر از متهمان پرونده رد و بدل شده، «مربوط به کارهای ساخت‌وساز است» و پول‌شویی نیست.

پیش از این در جلسه اول دادگاه، رسول قهرمانی، نماینده دادستان، اکبر طبری را متهم به تشکیل یک شبکه ارتشا و «سردستگی» این شبکه برای دریافت رشوه‌های کلان و اعمال نفوذ در پرونده‌های قضایی کرد.

با این حال در جلسه سوم دادگاه، آقای طبری دریافت رشوه از برخی دیگر از متهمان پرونده را رد کرد.

در این جلسه نماینده دادستان گفت مجموع دریافتی‌های اکبر طبری در طول سال‌های ۸۳ تا ۸۶، معادل ۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده و با احتساب ۱۵ مورد دیگر که آقای طبری از دیگر متهمان پرونده به عنوان رشوه گرفته است، مجموع دریافتی‌ها او به قیمت روز به ۲۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

Radio Eram

FREE
VIEW