جدایی‌طلبان کاروانی از ده‌ها میلیارد ریال یمنی را ضبط کردند

جدایی‌طلبان کاروانی از ده‌ها میلیارد ریال یمنی را ضبط کردند جدایی‌طلبان یمن که دو ماه پیش اعلام خودمختاری کامل از دولت مرکزی کردند، میلیاردها ریال یمنی را که برای بانک مرکزی در عدن ارسال شده بود، ضبط کردند. شورای انتقالی جنوب، هفتم اردیبهشت امسال در منطقه تحت کنترل خود اعلام خودمختاری کرد، اما حتی امارات به‌عنوان حامی این گروه نیز مخالفت خود با خودمختاری آنها را اعلام کرد. شورای انتقالی جنوب طی ماه‌های گذشته درگیری‌های زیادی با دولت مورد حمایت سازمان ملل داشته و بخش‌هایی از عدن را از تصرف دولت خارج کرده بود. اما نهایتاً این گروه با دولت مرکزی یمن به توافق آتش‌بس رسیدند، اما این توافق بسیار شکننده بوده و مناقشات کماکان ادامه دارد. دولت یمن همزمان همراه با شورای انتقالی جنوب، درگیر نبردی سخت با حوثی‌های شیعه مورد حمایت ایران است. خبرگزاری رویترز یکشنبه گزارش داد شورای انتقالی جنوب ۶۴ میلیارد ریال یمنی (معادل ۲۵۵ میلیون دلار) را که در روسیه چاپ شده و به کشور منتقل شده بود، در حال انتقال به بانک مرکزی در عدن ضبط کرده است. دولت یمن حمله به کاروان حامل ده‌ها میلیارد ریال و ضبط آن توسط ج..

جدایی‌طلبان کاروانی از ده‌ها میلیارد ریال یمنی را ضبط کردند

جدایی‌طلبان یمن که دو ماه پیش اعلام خودمختاری کامل از دولت مرکزی کردند، میلیاردها ریال یمنی را که برای بانک مرکزی در عدن ارسال شده بود، ضبط کردند.

شورای انتقالی جنوب، هفتم اردیبهشت امسال در منطقه تحت کنترل خود اعلام خودمختاری کرد، اما حتی امارات به‌عنوان حامی این گروه نیز مخالفت خود با خودمختاری آنها را اعلام کرد.

شورای انتقالی جنوب طی ماه‌های گذشته درگیری‌های زیادی با دولت مورد حمایت سازمان ملل داشته و بخش‌هایی از عدن را از تصرف دولت خارج کرده بود. اما نهایتاً این گروه با دولت مرکزی یمن به توافق آتش‌بس رسیدند، اما این توافق بسیار شکننده بوده و مناقشات کماکان ادامه دارد.

دولت یمن همزمان همراه با شورای انتقالی جنوب، درگیر نبردی سخت با حوثی‌های شیعه مورد حمایت ایران است.

خبرگزاری رویترز یکشنبه گزارش داد شورای انتقالی جنوب ۶۴ میلیارد ریال یمنی (معادل ۲۵۵ میلیون دلار) را که در روسیه چاپ شده و به کشور منتقل شده بود، در حال انتقال به بانک مرکزی در عدن ضبط کرده است.

دولت یمن حمله به کاروان حامل ده‌ها میلیارد ریال و ضبط آن توسط جدایی‌طلبان را «راهزنی» نامیده و گفته است این کار «عواقب سختی» برای آنها خواهد داشت.

Radio Eram

FREE
VIEW