خانه / بالا / جاه طلبی های آخوندها آنان را از جامعه طرد کرده است

جاه طلبی های آخوندها آنان را از جامعه طرد کرده است

بی‎تفاوتی‎ مراجع و روحانیون نسبت به احوال مردم سبب شده در بین مردم بی‎اعتبار شوند. همچنان که در شبکه‎های مجازی پر از ویدئوهایی است که مردم در نقاط مختلف کشور منبری‎ها را به مسخره می‎گیرند و می‎خندند یا علیه آن‌ها شعارنویسی می‎کنند.

«محبت نیوز»- روز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت، دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به حجاب اجباری دست به اعتراض زدند که با واکنش بسیجی‎ها روبرو شد و در نهایت به خشونت کشیده شد.
دانشجویان معترض شعارهای مختلفی سر دادند: «اصلاح‎طلب اصولگرا، دیگه تمومه ماجرا»، «آزادی اندیشه با ریش و پشم نمیشه»، «نان کار آزادی، حجاب اختیاری»، «مرگ بر دیکتاتور» و «زندانی سیاسی آزاد باید گردد». از دی‌ماه سال ۱۳۹۶ تاکنون این اولین تظاهرات گسترده دانشجویان دانشگاه تهران بود و نشان داد جنبش دانشجویی ایران همچنان پیگیر مطالبات قانونی و مدنی است و در مقابل دولت حسن روحانی که با شعار «امید» روی کار آمد نتوانسته پاسخگوی مطالبات آن‎ها باشد.
جمهوری اسلامی در شرایط بحرانی قرار گرفته است. از داخل مسائل معیشتی به نارضایتی‎های عمومی دامن زده و در صحنه بین‎المللی انزوا و شکست‎های پی‎در پی در سیاست خارجی نظام را با چالش‎های جدی روبرو کرده است.
در این میان زمزمه‌هایی از داخل نظام از سوی برخی باندهای نزدیک به اصلاح‎طلبان به گوش می‏رسد که با توجه به شرایط سختی که نظام در آن قرار دارد بتوانند برای بخشیدن رنگ و لعاب تازه به چهره‎ی حکومت شرایطی را برای اختیاری شدن حجاب فراهم کنند که با واکنش‎های مختلفی روبرو شده است. به عنوان مثال “حجت‎الاسلام سید داوود موسوی” امام جمعه محمود‏آباد مازندران ۲۳ اردیبهشت گفته «متأسفانه برخی‎ها در کشور تلاش می‎کنند مسئله حجاب را سیاسی کنند، موضوع حجاب نباید دستخوش مباحث سیاسی و جناحی شود بلکه همه مسئولان و مدیران کشور باید در جهت تقویت و ترویج این فرهنگ مهم دینی تلاش کنند.»
از سوی دیگر در هفته‎ی اخیر در شبکه‎های اجتماعی ویدئوهای زیادی منتشر شد از دانش‎آموزانی که در نقاط مختلف کشور در مدارس با موزیک‎ و ترانه‎های شاد از جمله ترانه «جنتلمن» از ساسی مانکن رقص و شادی می‎کنند که با واکنش‎های تندی از سوی روحانیون و مراجع مواجه شد از جمله “آیت‎الله ناصر مکارم شیرازی” که گفت «اینکه سرودی سخیف و رکیک در مدارس توسط بچه‌ها و نونهالان خوانده شود و آهنگی پخش و همه با هم برقصند مشخص می‌شود خطر تا کجا نفوذ کرده است.»
او هشدار داده «اگر در مقابل این مسائل سکوت کنیم فردا شرایط بدتر خواهد شد؛ فضای مجازی به بلای مجازی تبدیل شده است.»
این اظهارات مکارم شیرازی درحالیست که مردم به علت گرانی و تورم با مشکلات عمیق معیشتی روبرو هستند و او و دیگر روحانیون بلندپایه «به روی مبارک‎شان»! نمی‎آوردند و گاهی ناپرهیزی می‎کنند و در این باره به مسئولان اجرایی تذکراتی می‎دهند.

“رسول خضری” عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، در گفتگو با «اعتمادآنلاین» عنوان کرده «بیش از ۴۰ میلیون ایرانی زیر خط فقر هستند» اما هرگز مکارم شیرازی یا هم لباسان او این مسئله را «خطرناک» نمی‎دانند. همین بی‎تفاوتی‎ها سبب شده روحانیت در بین مردم بی‎اعتبار شود. بی‎تفاوتی‎ مراجع و روحانیون نسبت به احوال مردم سبب شده در بین مردم بی‎اعتبار شوند. همچنان که در شبکه‎های مجازی پر از ویدئوهایی است که مردم در نقاط مختلف کشور منبری‎ها را به مسخره می‎گیرند و می‎خندند یا علیه آن‌ها شعارنویسی می‎کنند.
که تنها یکی از نشانه‎هایی افول جایگاه آخوندها در جامعه است. مسئله عمیق‎تر و جدی‌تر از این‎هاست و دستگاه روحانیت در مقابل خواسته‎ها و مطالبات مردم ایستاده است و حتی در مقابل آن بخش از مهره‎های درون نظام که برای بقای جمهوری اسلامی به دنبال تغییرانی در سطوح پایین هستند هم ایستاده‌اند و حاضر به عقب‎نشینی نیستند و در نهایت کار به آن‎جا کشیده این قشر به سبب جاه‎طلبی‎های خود در حال طرد شدن هستند.

همچنین بررسی کنید

جانشین رئیس بسیج: علوم ارتباطات باید در اختیار «امام زمان» باشد!

محمدحسین سپهر ادعا کرده، «طبق روایات قدرت، وسعت و سرعت در علوم ارتباطات یکی از پیش …

آمریکا میزبان «بزرگترین» نشست آزادی مذهبی در جهان با حضور نمایندگان ۱۱۵ کشور

به گفته سفیر سیار آمریکا در امور آزادی مذهبی، جمهوری اسلامی ایران به این نشست …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super