خانه / بالا / جانشین رهبر کلیسای ارامنه ترکیه انتخاب شد

جانشین رهبر کلیسای ارامنه ترکیه انتخاب شد

“آرام آتاشیان”، جانشین قبلی که از حمایت علنی مقامات ترکیه برخوردار می‌باشد در این انتخابات نتوانست آرای لازم را کسب کند و ناچار باید کرسی خود را رها سازد.

«محبت نیوز»- در ۴ ژوئیه/۱۳ تیر ماه اجلاس کلیسایی ارامنه استانبول برای انتخاب جانشین موقت “پاتریارک”، رهبر کلیسای ارامنه ترکیه برگزار و با آرای اکثریت حاضرین در نشست اسقف “ساهاک ماشالیان” برای این سمت انتخاب شد.

به نقل از آراکس، طبق قوانین کلیسای ارمنی ایشان وظیفه دارد تا انتخابات پاتریارک کلیسای ارامنه قسطنطنیه (استانبول) را برگزار نماید.

“آرام آتاشیان”، جانشین قبلی که از حمایت علنی مقامات ترکیه برخوردار می‌باشد در این انتخابات نتوانست آرای لازم را کسب کند و ناچار باید کرسی خود را رها سازد تا شاید در انتخابات پاتریارک اندک امیدی برای برگزیده شدن داشته باشد.

این نشست قرار بود یک هفته قبل برگزار شود، اما مقامات ترکیه خواستار تعویق یک هفته‌ای آن شده بودند.

یادآور می‌گردد؛ اسقف اعظم “مسروپ موتافیان”، پاتریارک قبلی و رهبر کلیسای ارامنه استانبول روز ۸ مارس (۱۷ اسفند ۹۷) در سن ۶۳ سالگی به علت ایست قلبی دار فانی را وداع گفت. وی از ۹ سال پیش در کما به سر می‌برد.

جامعه ارمنی استانبول با توجه به بیماری سخت اسقف “موتافیان” از سال‌ها پیش خواهان انتخاب رهبر مذهبی جدیدی برای خود بوده اما دولت ترکیه به انحاء مختلف مانع از انجام انتخابات شده و در عین حال یکی از روحانیون وابسته به خود را به عنوان جانشین پاتریارک به جامعه تحمیل کرده بود.

همچنین بررسی کنید

اسرائیل در ایام کریسمس به مسیحیان غزه اجازه سفر به شهرهای مقدس را می‌دهد

دولت اسرائیل اعلام کرد با لغو روال قبلی، به مسیحیان نوار غزه اجازه می‌دهد تا …

استاد دانشگاه پاکستانی به جرم توهین به پیامبر مسلمانان به مرگ محکوم شد

دادگاهی در پاکستان یک استاد دانشگاه را به جرم توهین به مقدسات مسلمانان به مرگ …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super