ثبت بیشترین شمار رسمی موارد ابتلا به کرونا طی دو ماه گذشته در چین

ثبت بیشترین شمار رسمی موارد ابتلا به کرونا طی دو ماه گذشته در چین مقام‌ها در ۱۱ محله اطراف بازار شین‌فادی مقررات منع رفت و آمد برقرار کرده و نیروهای انتظامی را برای جلوگیری از ورود و خروج شهروندان در منطقه مستقر کرده‌اند. شمار رسمی موارد ابتلا به کووید-۱۹ در چین به ۵۷ تن در روز ۲۵ خرداد ماه رسید که بیشترین رقم اعلام‌شده از سوی دولت مرکزی آن کشور طی دو ماه اخیر است؛ همزمان بخش‌هایی از پایتخت چین در قرنطینه قرار گرفته، فعالیت‌های ورزشی و گردشگری ممنوع شده‌است. نزدیک به دو ماه پیش در ۱۷ آوریل چین با ۳۵۱ مورد ابتلا و صدها مورد تلفات انسانی، به ناگهان در مسیر نزولی قرار گرفت و از آن زمان تا کنون این شمار از بیماران را به‌طور رسمی تائید نکرده‌ بود. شمار رسمی موارد ابتلا در چین به‌طور مستقل از دولت آن کشور قابل تائید نیست و مواردی که در رسانه‌های جمعی اعلام می‌شود، معمولا همان چیزی‌ست که دولت مرکزی تائید می‌کند. به گفته کمیسیون ملی بهداشت چین ۳۶ تن از بیماران تازه در پکن، و در محل مبتلا به ویروس شده‌اند. دو مورد محلی دیگر نیز از شمال‌شرق این کشور گزارش شده که مستقیما با مبتلایان در پایتخت ..

ثبت بیشترین شمار رسمی موارد ابتلا به کرونا طی دو ماه گذشته در چین

مقام‌ها در ۱۱ محله اطراف بازار شین‌فادی مقررات منع رفت و آمد برقرار کرده و نیروهای انتظامی را برای جلوگیری از ورود و خروج شهروندان در منطقه مستقر کرده‌اند.
مقام‌ها در ۱۱ محله اطراف بازار شین‌فادی مقررات منع رفت و آمد برقرار کرده و نیروهای انتظامی را برای جلوگیری از ورود و خروج شهروندان در منطقه مستقر کرده‌اند.

شمار رسمی موارد ابتلا به کووید-۱۹ در چین به ۵۷ تن در روز ۲۵ خرداد ماه رسید که بیشترین رقم اعلام‌شده از سوی دولت مرکزی آن کشور طی دو ماه اخیر است؛ همزمان بخش‌هایی از پایتخت چین در قرنطینه قرار گرفته، فعالیت‌های ورزشی و گردشگری ممنوع شده‌است.

نزدیک به دو ماه پیش در ۱۷ آوریل چین با ۳۵۱ مورد ابتلا و صدها مورد تلفات انسانی، به ناگهان در مسیر نزولی قرار گرفت و از آن زمان تا کنون این شمار از بیماران را به‌طور رسمی تائید نکرده‌ بود.

شمار رسمی موارد ابتلا در چین به‌طور مستقل از دولت آن کشور قابل تائید نیست و مواردی که در رسانه‌های جمعی اعلام می‌شود، معمولا همان چیزی‌ست که دولت مرکزی تائید می‌کند.

به گفته کمیسیون ملی بهداشت چین ۳۶ تن از بیماران تازه در پکن، و در محل مبتلا به ویروس شده‌اند. دو مورد محلی دیگر نیز از شمال‌شرق این کشور گزارش شده که مستقیما با مبتلایان در پایتخت ارتباط داشتند.

شمار چشم‌گیری از موارد اخیر مربوط به بازار عمده‌فروشی شین‌فادی می‌شود. روز شنبه نیز پس از تست‌گیری‌ها گسترده مشخص شد گروهی از بیماران با این بازار ارتباط پیدا می‌کنند.

یک پژوهشگر ارشد مرکز تحقیقات بهداشت همگانی چین گفته شهروندان باید در برابر موارد ناگهانی هوشیار باشند، هرچند «دلیلی برای هراس وجود ندارد».

با این حال آن‌طور که گزارش‌های رسمی چین حاکی‌ست از ۴۵ نفری که تست کرونای آن‌ها مثبت بوده و مربوط به بازار شین‌فادی می‌شوند، هیچ‌یک علائم بیماری را نداشتند.

مقام‌ها در ۱۱ محله اطراف بازار مقررات منع رفت و آمد برقرار کرده و نیروهای انتظامی را برای جلوگیری از ورود و خروج شهروندان در منطقه مستقر کرده‌اند.

بازار عمده‌فروشی فرآورده‌های کشاورزی شین‌فادی پکن، در سال ۱۹۸۸ آغاز به کار کرد، بزرگ‌ترین بازار از این دست در پایتخت چین (و احتمالا در آسیا) است و گفته می‌شود دربرگیرنده اکثر قریب به اتفاق میوه و تره بار مورد استفاده در پکن است.

ویروس کرونای جدید و بیماری ناشی از آن، کووید-۱۹، پس از شیوع گسترده، آن‌طور که شواهد فعلی حاکی‌ست در یک بازار مواد غذایی در شهر ووهان چین، به خارج انتقال یافت و به نخستین همه‌گیری جهانی طی صد سال اخیر تبدیل شد.

منابع: شین‌هوا، رویترز، خبرگزاری فرانسه
Radio Eram

FREE
VIEW