خانه / ورزشی / تیم ملی فوتبال ایران، نخستین تیمی که برای شرکت در بازی‌های جام جهانی وارد روسیه شد

تیم ملی فوتبال ایران، نخستین تیمی که برای شرکت در بازی‌های جام جهانی وارد روسیه شد

تیم ملی فوتبال ایران در ساعات پایانی روز سه شنبه ۵ ژوئن/ ١۵ خرداد، ٩ روز پیش از آغاز بازی‌های جام جهانی وارد مسکو شد و در مجتمع “باکووکا” در جنوب غربی پایتخت روسیه که از جمله مقر باشگاه “لوکوموتیو” مسکو نیز هست، استقرار یافت. نخستین بازی ایران در چهارچوب مسابقات جام جهانی، روز ١۵ ژوئن در برابر تیم مراکش برگزار می‌شود.

تیم ملی فوتبال ایران که پیش از دیگر رقبای خود از سد بازی‌های مقدماتی گذشته و به جام جهانی ٢٠١٨ در روسیه راه یافته بود، با ورود به مسکو بر دیگر شرکت کنندگان پیشی گرفت و راه را بر دیگر گروه‌های ورزشی این گردهمائی جهانی گشود.

“کارلوس کی ‌روش”، سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران، پس از ورود به روسیه، حضور در این مسابقات را «رؤیائی که به واقعیت تبدیل شده‌است» خواند و گفت «ما این رؤیا را با کار زیاد و فداکاری زیاد به واقعیت بدل کردیم و همین شادی و احساس افتخار ما را از حضور در این بازی‌ها بازهم بیشتر می‌کند».

تیم ملی فوتبال ایران، با این حال، در برگزاری بازی‌های تدارکاتی خود دچار دشواری‌های پی در پی گردید. این تیم پس از بازی در برابر تیم‌های لیبی، تونس، الجزایر، سوریه و ازبکستان، ناخرسندی فوتبال دوستان را از انتخاب این دسته از کشورها برانگیخت.

بازی با “سیرالئون” که بگفتۀ رئیس فدراسیون فوتبال این کشور “عشا جانسون”، بدون اطلاع او و با تشکیل تیمی از جوانان کم تجربه صورت گرفت، تردیدها در بارۀ مدیریت فدراسیون فوتبال ایران را شدت بخشید، بویژه آنکه خانم عشا جانسون، در نامه‌ای به فیفا خواستار تحقیق در این زمینه شد و از اینکه در آینده از اقداماتی پرده برداشته شود که او ناگزیر از پاسخگوئی باشد، ابراز نگرانی کرد.

تیم ملی فوتبال ایران که برای آماده سازی خود در استانبول اردو زده و از تجهیزات مرکز ورزشی باشگاه بشیکتاش استفاده می‌کرد، در بازی دوستانه تدارکاتی خود در برابر ترکیه شکست خورد و بازی اعلام شدۀ بعدی با یونان به سبب اختلاف میان فدراسیون‌های دو کشور برگزار نگردید. نخست فدراسیون فوتبال یونان اعلام کرد که حاضر به بازی در خاک ترکیه نیست. هنگامی که برگزاری این مسابقه به آتن منتقل شد، بنوشتۀ رسانه‌ها، فدراسیون فوتبال ایران خواستار جمع آوری تبلیغات تجاری یکی از تولیدکنندگان آبجو از گرداگرد زمین بازی شد. تیم ملی فوتبال یونان اعلام کرد که این شرکت از اسپانسرهای این تیم است و بازی بدون این تبلیغات ممکن نیست. بنابراین، دیدار میان دو کشور لغو شد. پس از آن برای جبران بازی لغو شده، دیداری میان دو تیم ایران و کوسوو اعلام شد که در روز وعده شده انجام نگرفت. محمدرضا داورزنی، معاون وزیر ورزش، گفت که این دیدار «احتمالاً روز پس از آن برگزار خواهد شد»، که این چنین نیز نشد. مدیر رسانه‌ای تیم ملی ایران اعلام کرد که در بارۀ این بازی «هیچ توافق نهائی» صورت نگرفته بوده است. فدراسیون فوتبال کوسوو در پایگاه خبری خود نوشت که ایران خواستار برگزاری این مسابقه بدون حضور تماشاگران بوده است که این خواست مورد پذیرش فدراسیون کوسوو واقع نشده و بازی از همین رو صورت نگرفته است.

تیم ملی ایران یک بازی تدارکاتی دیگر با تیم “لیتوانی” پیش رو دارد که قرار است در روز ٨ ژوئن/ ١٨ خرداد در “سَن پترزبورگ” برگزار شود.

همچنین بررسی کنید

رئیس فدراسیون فوتبال به دادسرا احضار شد

مهدی تاج ،‌رئیس فدراسیون فوتبال ایران به دلیل بازگشت مسعود شجاعی به تیم ملی به …

نامه رسول خادم به شورای عالی امنیت ملی: مانع تعلیق کشتی ایران شوید

رئیس فدراسیون کشتی ایران در نامه‌ای به شورای عالی امنیت ملی، ضمن هشدار درباره «خطر …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super