خانه / اخبار / تولید انبوه موشک‌های پدافندی برد بلند در ایران
تولید انبوه موشک‌های پدافندی برد بلند در ایران

تولید انبوه موشک‌های پدافندی برد بلند در ایران

ایران خط تولید انبوه یک موشک پدافندی برد بلند را افتتاح کرد. وزیر دفاع ایران می‌گوید این موشک در راستای تقویت بنیه دفاعی کشور و در مقابل تهدیدات هوایی طراحی و تولید می‌شود.

خط تولید انبوه موشک پدافند هوایی برد بلند موسوم به “صیاد ۳” روز شنبه (۳۱ تیرماه / ۲۲ ژوئيه) با حضور سردار حسین دهقان، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و  امیر فرزاد اسماعیلی، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، وزیر دفاع در مراسم افتتاح این خط تولید اظهارداشت: سامانه صیاد ۳ با برد عملیاتی حدود ۱۲۰ کیلومتر و ارتفاع پروازی ۲۷ کیلومتر، در مقابل تهدیدات هوایی در برد متوسط و بلند طراحی شده است.

به گفته وزیر دفاع، موشک صیاد ۳ بر اساس آخرین فناوری‌های روز دنیا طراحی شده و قادر است با انواع مختلف تهدیدات مانند هواپیماهای جنگنده رادارگریز، هواپیماهای بدون سرنشین، موشک‌های کروز، بالگردها و انواع مختلف پرنده‌های مدرن دارای مانور، سرعت و ارتفاع بالا در محدوده عملیاتی خود درگیر شود.

چند روز پیش نیز محمدعلی جعفری فرمانده سپاه پاسداران از توسعه کمّی موشک‌هایی خبر داد که روز ۱۸ ژوئن گذشته از غرب ایران به سوی شرق سوریه و منطقه زیر کنترل داعش شلیک شد. این موشک‌ها از نوع بالستیک بودند و حدود ۸۰۰ کیلومتر برد دارند.

به کانال رایو ارم در تلگرام بپیوندید

فعالیت‌های موشکی ایران با حساسیت زیادی از سوی همسایگان و جامعه جهانی دنبال می‌شود و بخشی از تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران به دلیل این فعالیت‌هاست. شماری از کشورهای غربی و منطقه‌، توسعه و آزمایش برخی از این موشک‌ها را در ارتباط با برنامه اتمی ایران با هدف دستیابی به سلاح هسته‌ای مرتبط می‌دانند.

بحران برنامه اتمی ایران پس از توافق‌نامه برجام تاحدود زیادی فروکش کرد، اما جامعه جهانی همچنان برنامه‌های موشکی ایران را زیر نظر دارد. ایران می‌گوید فعالیت‌های موشکی‌اش جنبه دفاعی دارد و متوجه هیچ کشوری نیست. پس از آغاز اجرای توافق‌نامه برجام، سپاه پاسداران ایران موشکی را آزمایش کرد که روی بدنه آن به زبان عبری نوشته‌ شده بود: «اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود.»

کشورهای غربی تولید و آزمایش موشک‌های بالستیک در ایران را نقض قطعنامه شماره ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل می‌دانند. این قطعنامه آخرین مصوبه شورای امنیت در باره برنامه اتمی ایران بود و پس از امضای برجام تصویب شد. این قطعنامه از دولت ایران می‌خواهد از تولید و آزمایش موشک‌های بالستیک که می‌توانند برای حمل سلاح هسته‌ای نیز به‌کار روند خودداری کند.

همچنین بررسی کنید

واکنش عضو مجلس خبرگان به اجرای رقص صبحگاهی در برخی مدارس مازندران: سند ۲۰۳۰ یونسکو را اجرا می‌کنند

radioeram See author's posts

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده رشت در مجلس: آمار کشته‌شدگان را داریم اما مجاز نیستیم اعلام کنیم

radioeram See author's posts

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super