توضیح شهرداری فوم درباره برچیده شدن برخی مجسمه‌های این شهر

توضیح شهرداری فوم درباره برچیده شدن برخی مجسمه‌های این شهرگلی چیرانی عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: انتشار خبر جمع آوری مجسمه های فومن در برخی سایت های خبری به هیچ وجه صحت ندارد و مجسمه ها در روزهای آینده پس از مرمت در محل خود نصب می شوند. وی با بیان اینکه فومن شهر مجسمه هاست و چطور ممکن است نسبت به جمع آوری این پیشینه اقدام شود، اظهار داشت: مرمت مجسمه ها علاوه بر اینکه برای سلامت آنها ضروری است ، بلکه مطالبه مردمی نیز محسوب می شود. معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی گیلان نیز اظهار داشت: مجسمه های فومن دارای قدمت تاریخی هستند و بعید است اقدام به جمع آوری آن صحت داشته باشد. ولی جهانی به خبرنگار ایرنا گفت: مجسمه آناهیتا این شهر اخیراً در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است و ۲۷ مجسمه دیگر این شهرستان نیز برای ثبت ملی آماده می شوند. وی گفت : بررسی های ما نشان از برداشته شدن مجسمه ها برای مرمت دارد. فومن به شهر مجسمه ها مشهور است

توضیح شهرداری فوم درباره برچیده شدن برخی مجسمه‌های این شهر

گلی چیرانی عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: انتشار خبر جمع آوری مجسمه های فومن در برخی سایت های خبری به هیچ وجه صحت ندارد و مجسمه ها در روزهای آینده پس از مرمت در محل خود نصب می شوند.

وی با بیان اینکه فومن شهر مجسمه هاست و چطور ممکن است نسبت به جمع آوری این پیشینه اقدام شود، اظهار داشت: مرمت مجسمه ها علاوه بر اینکه برای سلامت آنها ضروری است ، بلکه مطالبه مردمی نیز محسوب می شود.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی گیلان نیز اظهار داشت: مجسمه های فومن دارای قدمت تاریخی هستند و بعید است اقدام به جمع آوری آن صحت داشته باشد.

ولی جهانی به خبرنگار ایرنا گفت: مجسمه آناهیتا این شهر اخیراً در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است و ۲۷ مجسمه دیگر این شهرستان نیز برای ثبت ملی آماده می شوند.

وی گفت : بررسی های ما نشان از برداشته شدن مجسمه ها برای مرمت دارد.

فومن به شهر مجسمه ها مشهور است

Radio Eram

FREE
VIEW