توسعه گردشگری روستاها منجر به جذب سرمایه‌ در سایر بخش‌ها می‌شود

توسعه گردشگری روستاها منجر به جذب سرمایه‌ در سایر بخش‌ها می‌شود ایسنا/یزد رییس مجمع نمایندگان استان یزد از تاثیر توسعه گردشگری روستاها در جلب سرمایه‌گذاری گردشگران در پتانسیل‌ها و بخش‌های غیر از گردشگری خبر داد. «سیدجلیل میرمحمدی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به تاثیر رونق گردشگری در توسعه روستاها، اظهار کرد: اگر بتوانیم روستاها را به معنای واقعی کلمه، توسعه بدهیم در وهله اول شاهد مهاجرت معکوس به روستاها خواهیم بود. وی افزود: بعضاً جوانان روستایی به علت نداشتن شغل از روستای خود به شهرها مهاجرت کرده و عمدتاً زندگی زیرزمینی و مشاغل خدماتی را برمی‌گزینند اما توسعه روستاها می‌تواند این مهاجرت را معکوس کند. رییس مجمع نمایندگان استان در ادامه افزایش و اشتیاق سرمایه‌گذاری در روستاها را از مزیت‎های توسعه گردشگری روستایی برشمرد و گفت: علاوه بر تاثیر مثبت رونق گردشگری روستایی بر حفظ ظرفیت‌های روستاها، این مهم می‌تواند منجر به شکوفایی پتانسیل‌های روستا در حوزه‌هایی جز گردشگری شود و حتی گردشگران را راغب به سرمایه‌گذاری در سایر بخش‌ها کند. میرمحمدی که معتقد است بهترین راهکار برای رونق ..

توسعه گردشگری روستاها منجر به جذب سرمایه‌ در سایر بخش‌ها می‌شود

توسعه گردشگری روستاها منجر به جذب سرمایه‌ در سایر بخش‌ها می‌شود

ایسنا/یزد رییس مجمع نمایندگان استان یزد از تاثیر توسعه گردشگری روستاها در جلب سرمایه‌گذاری گردشگران در پتانسیل‌ها و بخش‌های غیر از گردشگری خبر داد.

«سیدجلیل میرمحمدی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به تاثیر رونق گردشگری در توسعه روستاها، اظهار کرد: اگر بتوانیم روستاها را به معنای واقعی کلمه، توسعه بدهیم در وهله اول شاهد مهاجرت معکوس به روستاها خواهیم بود.

وی افزود: بعضاً جوانان روستایی به علت نداشتن شغل از روستای خود به شهرها مهاجرت کرده و عمدتاً زندگی زیرزمینی و مشاغل خدماتی را برمی‌گزینند اما توسعه روستاها می‌تواند این مهاجرت را معکوس کند.

رییس مجمع نمایندگان استان در ادامه افزایش و اشتیاق سرمایه‌گذاری در روستاها را از مزیت‎های توسعه گردشگری روستایی برشمرد و گفت: علاوه بر تاثیر مثبت رونق گردشگری روستایی بر حفظ ظرفیت‌های روستاها، این مهم می‌تواند منجر به شکوفایی پتانسیل‌های روستا در حوزه‌هایی جز گردشگری شود و حتی گردشگران را راغب به سرمایه‌گذاری در سایر بخش‌ها کند.

میرمحمدی که معتقد است بهترین راهکار برای رونق گردشگری روستایی، برگزاری جلسات مشترک با دهیاران، بخشداران و فرمانداران است، در این باره خاطرنشان کرد: این موضوع باید در مورد روستاهای دارای پتانسیل‌های گردشگری با هدف شناسایی نقاط قوت روستا و پای کار آوردن مدیران به منظور صدور مجوزهای لازم برای اخذ تسهیلات از بانک‌ها در قالب تدوین مصوبات، هر چه زودتر دنبال شود.

انتهای پیام