توسعه فناوری تشخیص چهره برای پهپادهای آمریکا

توسعه فناوری تشخیص چهره برای پهپادهای آمریکا طبق گزارش‌ها، نیروی هوایی ایالات متحده فناوری تشخیص چهره(FTR) مبتنی بر هوش مصنوعی را برای هواپیماهای بدون سرنشین خودران خود توسعه داده است. به گزارش ایسنا و به نقل از آی ای، ایالات متحده فناوری تشخیص چهره مبتنی بر هوش مصنوعی را برای پهپادهای رباتیک نظامی خود توسعه داده است. این پهپادها قرار است نقش‌های اعزامی از جمله عملیات‌های ویژه را بر عهده بگیرند تا فرصتی را برای پاسخ‌دهی خودکار و در لحظه توسط ربات ایجاد کنند. طبق گزارش‌ها، نیروی هوایی ایالات متحده «فناوری تشخیص چهره»(FTR) مبتنی بر هوش مصنوعی را برای هواپیماهای بدون سرنشین خودران خود توسعه داده است. طبق قراردادی که بین وزارت دفاع آمریکا و شرکت «RealNetworks» مستقر در سیاتل بسته شده است، این پهپادها توسط پرسنل عملیات ویژه برای ماموریت‌های خارج از کشور و برای جمع آوری اطلاعات و سایر عملیات‌ها استفاده خواهند شد. نیوساینتیست گزارش داد: نیروی هوایی ایالات متحده پروژه‌ای را برای توسعه نرم‌افزار تشخیص چهره برای پهپادهای خودران به پایان رسانده است که باعث ایجاد نگرانی در مورد هدف قرار گرفتن ..

توسعه فناوری تشخیص چهره برای پهپادهای آمریکا

توسعه فناوری تشخیص چهره برای پهپادهای آمریکا

طبق گزارش‌ها، نیروی هوایی ایالات متحده فناوری تشخیص چهره(FTR) مبتنی بر هوش مصنوعی را برای هواپیماهای بدون سرنشین خودران خود توسعه داده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی ای، ایالات متحده فناوری تشخیص چهره مبتنی بر هوش مصنوعی را برای پهپادهای رباتیک نظامی خود توسعه داده است. این پهپادها قرار است نقش‌های اعزامی از جمله عملیات‌های ویژه را بر عهده بگیرند تا فرصتی را برای پاسخ‌دهی خودکار و در لحظه توسط ربات ایجاد کنند.

طبق گزارش‌ها، نیروی هوایی ایالات متحده «فناوری تشخیص چهره»(FTR) مبتنی بر هوش مصنوعی را برای هواپیماهای بدون سرنشین خودران خود توسعه داده است. طبق قراردادی که بین وزارت دفاع آمریکا و شرکت «RealNetworks» مستقر در سیاتل بسته شده است، این پهپادها توسط پرسنل عملیات ویژه برای ماموریت‌های خارج از کشور و برای جمع آوری اطلاعات و سایر عملیات‌ها استفاده خواهند شد.

نیوساینتیست گزارش داد: نیروی هوایی ایالات متحده پروژه‌ای را برای توسعه نرم‌افزار تشخیص چهره برای پهپادهای خودران به پایان رسانده است که باعث ایجاد نگرانی در مورد هدف قرار گرفتن افراد و کشته شدن آنها شده است.

قرارداد بین وزارت دفاع و RealNetworks به ارزش ۸۰۰ هزار دلار است و به پهپادها اجازه می‌دهد تا بدون کمک انسانی به طور مستقل پرواز کنند و از نرم‌افزار و تکنیک‌های یادگیری ماشینی(ML) برای شناسایی چهره‌ها استفاده کنند. طبق گفته RealNetworks، این فناوری ممکن است به طور بالقوه برای امنیت محیطی، عملیات جستجوی داخلی و ماموریت‌های نجات مورد استفاده قرار گیرد.

ایالات متحده تنها کشوری نیست که از فناوری تشخیص چهره در پهپاد استفاده می‌کند.

ارتش ایالات متحده تنها ارتشی نیست که از فناوری تشخیص چهره در پهپاد استفاده می‌کند. سازمان ملل پیشتر مدعی شده بود که نیروهای لیبی نیز در سال ۲۰۲۱ هواپیماهای بدون سرنشین را به سلاح و نرم‌افزار تشخیص چهره مجهز کرده‌اند.

پلیس دبی نیز برای یافتن رانندگان بی‌احتیاط، مدتی است که از هواپیماهای بدون سرنشین مجهز به فناوری تشخیص چهره استفاده می‌کند. چین مدت زیادی است که از فناوری تشخیص چهره استفاده می‌کند.

در همین حال، طرفداران حریم خصوصی در ایالات متحده با استفاده از فناوری تشخیص چهره توسط پلیس مخالفت کرده‌اند.

اتحادیه آزادی‌های مدنی نیویورک نسبت به استفاده از این فناوری در هواپیماهای بدون سرنشین هشدار داده است و شورای شهر پورتلند نیز یکی از شدیدترین ممنوعیت‌های این کشور را برای آن وضع کرده است.

استفاده از فناوری تشخیص چهره توسط دولت آمریکا برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ در سانفرانسیسکو غیرقانونی اعلام شد. اوکلند و برکلی هم به سرعت این موضوع را دنبال کردند.

ورمونت اولین ایالتی بود که استفاده از فناوری تشخیص چهره دولتی را در سال گذشته غیرقانونی اعلام کرد. اما پرسنل دولتی ممکن است از آن در فیلم‌های هواپیماهای بدون سرنشین با حکم قضایی استفاده کنند.

به رغم این واقعیت که کنگره هنوز مقررات فدرال مربوط به فناوری تشخیص چهره را تصویب نکرده است، پیشنهادهایی برای انجام این کار وجود دارد.

نگرانی از ترورهای هدفمند

سلاح‌های خودکار با تبدیل شدن به یک جز مشترک سخت‌افزار نظامی، توجه بیشتری را به خود جلب می‌کنند. به گفته برخی از کارشناسان نظامی با قرار گرفتن پهپادها سربازان کمتر در معرض خطر قرار می‌گیرند. با این حال، نگرانی‌هایی وجود دارد که از این فناوری جدید برای هدف قرار دادن افراد خاص برای ترور استفاده شود. در گزارش نیوساینتیست اشاره شده است که سوالات مهمی در رابطه با اخلاقی بودن و قانونی بودن استفاده از فناوری تشخیص چهره در پهپادهای نظامی وجود دارد.

انتهای پیام

Radio Eram

FREE
VIEW