خانه / اقتصادی / توزیع بسته‌های گوشت و مرغ منجمد هم‌زمان با راهپیمایی ۲۲ بهمن

توزیع بسته‌های گوشت و مرغ منجمد هم‌زمان با راهپیمایی ۲۲ بهمن

بسته‌های گوشت و مرغ منجمد وارداتی از امروز و همزمان با راهپیمایی ۲۲ بهمن تحویل منازل می‌شود. در همین حال معاون جهاد کشاورزی تایید کرد با طرح جدید دولت، گوشت منجمد وارداتی دیگر به همه خانواده‌ها تعلق نمی‌گیرد.همزمان با جشن‌های چهل سالگی انقلاب اسلامی در ایران، بسته‌های گوشت و مرغ منجمد وارداتی به قیمت هر بسته ۱۳۰ تا ۱۶۰ هزار تومان میان خانواده‌ها توزیع می‌شود. هر بسته‌ شامل دو قطعه گوشت قرمز منجمد و سه قطعه گوشت مرغ است.

خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران، به نقل از مدیر یک فروشگاه توزیع‌کننده گوشت قرمز منجمد، دلیل توزیع این بسته‌ها را آن هم در روز ۲۲ بهمن، جلوگیری از “هر گونه سوء‌استفاده احتمالی” در روزهای سوگواری مذهبی و به مناسبت “چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی” اعلام کرده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

روز ۲۲ بهمن هر ساله در ایران تعطیل رسمی است و در همین حال، نهادها و سازمان‌ها از مردم می‌خواهند در راهپیمایی این روز شرکت کنند.

گوشت منجمد به همه تعلق نمی‌گیرد

فروش اینترنتی گوشت قرمز منجمد و تشکیل صف‌های طولانی برای آن از همان روزهای نخست با اعتراض خانواده‌ها، برخی نمایندگان مجلس و جناح‌های منتقد دولت همراه شد.

مرتضی رضایی، معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی به تازگی گفت دولت سیستم توزیع گوشت تنظیم بازاری را تغییر می‌دهد.

بر اساس طرح جدید دولت که هنوز جزییات آن منتشر نشده، گوشت منجمد وارداتی به زودی فقط به “جامعه هدف” شامل خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی و خانوارهای دهک‌های پایین تحویل داده می‌شود.

این مقام مسئول دو نرخی شدن قیمت گوشت را دلیل ایجاد “صف” دانست و مدعی شد دولت با تغییر سیستم توزیع، می‌خواهد وضعیت را سامان دهد.

مقام‌ها در ایران به مردم وعده دادند برای تامین گوشت قرمز شب عید “هیچ” مشکلی نیست. عباس قبادی، معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت از ذخیره ۲۵ هزارتن گوشت قرمز به عنوان “ذخیره احتیاطی” شب عید خبر داد که به گفته او، این حجم حدود ۱۰ هزارتن بیشتر از ذخیره سال‌های گذشته است.

براساس گزارش مرکز آمار، مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های ایران در پاییز ۹۷ با عملکرد فصل مشابه در سال ۹۶ نشان‌دهنده کاهش ۲۰ درصدی تولید گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی است.

افتتاح سومین فروشگاه اینترنتی

خرید اینترنتی گوشت قرمز منجمد در شهرهای ایران از هفته‌های گذشته با قیمت‌ هر کیلوگرم گوشت منجمد برزیلی ۲۹ هزار تومان آغاز شد. اکنون دو فروشگاه برای خرید اینترنتی فعال هستند و گفته شده سومین فروشگاه به زودی در تهران فعال می‌شود.

خرید اینترنتی گوشت قرمز در ایران با کدپستی امکان‌پذیر است.

قیمت گوشت قرمز در ایران از اوایل دی ماه ۹۷ دستکم دو برابر و بنا به برخی گزارش‌ها در شمال شهر تهران تا چهار برابر افزایش یافت. همزمان با روند صعودی قیمت گوشت و مرغ در بازار آزاد، دولت طرح فروش سهمیه‌ای گوشت قرمز را با واردات از برزیل کلید زد. رسانه‌های ایران اجرای این طرح و تشکیل صف‌های شبانه‌روزی برای خرید گوشت یخ‌زده را “زیبنده” کشور و مردم نمی‌دانند.

مسئولان شرکت پشتیبانی امور دام از مردم خواستند برای خرید گوشت قرمز به فروشگاه‌ها “هجوم” نبرند.

به گزارش رسانه‌ها، توزیع گوشت منجمد در ایران دلالان را فعال و آنها را به “تقلب” واداشته است. این دلالان گوشت منجمد برزیلی را از مردم خریداری می‌کنند و پس از چرخ کردن به عنوان “گوشت تازه چرخ کرده” با ۱۰ هزار تومان سود به خانواده‌ها می‌فروشند.

همچنین بررسی کنید

کاهش تولید ناخالص داخلی و احتمال رکود اقتصادی آلمان

میزان تولید ناخالص داخلی آلمان در سه ماهه دوم سال جاری افت پیدا کرد. همه …

وضعیت صنعت خودروسازی ایران پنج دهه بعد از تولد

شبکه الجزیره در گزارشی به وضعیت صنعت خودروسازی ایران و مشکلات جاری آن مانند قیمت …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super