خانه / آخرین خبرها / توئیت سناتور روبیو در سالگرد گروگانگیری دیپلماتهای آمریکایی: فشار بر رژیم ایران باید ادامه یابد

توئیت سناتور روبیو در سالگرد گروگانگیری دیپلماتهای آمریکایی: فشار بر رژیم ایران باید ادامه یابد

مارکو روبیو، سناتور جمهوریخواه از فلوریدا، در توئیتی به سالگرد گروگانگیری دیپلمات‌ها و کارکنان سفارت آمریکا در تهران واکنش نشان داد.

آقای روبیو روز دوشنبه ۱۳ آبان نوشت: «امروز چهلمین سالگرد روزی است که سفارت‌مان در ایران اشغال و آمریکایی‌ها به گروگان گروگان گرفته شدند. رژیم حامی تروریسم در تهران همچنان به گروگانگیری آمریکایی‌هایی مثل باب لوینسون، سیامک نمازی، و دیگران ادامه می‌دهد. ما باید فشار بر رژیم را ادامه دهیم.»

 

به دنبال اشغال سفارت آمریکا در تهران و بازداشت کارکنان آن، ایالات متحده در تاریخ ۷ آوریل ۱۹۸۰ روابط دیپلماتیک خود با ایران را قطع کرد. گروگان‌ها در نهایت در تاریخ ۲۰ ژانویه ۱۹۸۱ آزاد شدند؛ با این حال، روابط دیپلماتیک همچنان قطع ماند و در حال حاضر سوئیس حافظ منافع آمریکا در ایران است.

پیشتر، کاخ سفید در چهلمین سالگرد گروگانگیری کارکنان و دیپلمات های آمریکایی توسط ایران، بیانیه‌ای صادر کرد و نوشت: رژیم ایران باید صلح را جایگزین گروگان‌گیری، قتل و دزدی دریایی کند.

بیشتر بخوانید:‌

از صفحه ویژه صدای آمریکا درباره «چهل سال گروگانگیری» دیدن کنید:

 

همچنین پیش از این اعلام شد، دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده است که مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، روز دوشنبه در چهلمین سالگرد اشغال سفارت آمریکا در تهران، میزبان مراسمی در این وزارتخانه برای گرامیداشت خدمت و فداکاری گروگان‌های سابق خواهد بود.

به گزارش مجله آتلانتیک، دست کم پنج شهروند آمریکایی، که بیشترشان دوتابعیتی هستند، هم‌اکنون در ایران محبوسند. یک آمریکایی دیگر به نام رابرت لوینسون نیز ۱۲ سال پیش در ایران ناپدید شد.

 

 

همچنین بررسی کنید

پومپئو: آمریکا عمیقا نگران تعداد تلفات در اعتراضات ایران است

مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه ۲۷ آبان گفت ایالات متحده اعتراض‌ها در ایران …

مایک پمپئو: می‌خواهیم پول ایران به جای نیروهای نیابتی در عراق و حزب الله، برای مردم ایران هزینه شود

وزیر خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری در رورز دوشنبه گفت که مردم ایران در …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super