خانه / بالا / تهیه فیلم مستند از قره کلیسا توسط شبکه‌ تلویزیونی آرته فرانسه

تهیه فیلم مستند از قره کلیسا توسط شبکه‌ تلویزیونی آرته فرانسه

در راستای معرفی آثار تاریخی ایران، مجموعه تاریخی قره کلیسای آذربایجان غربی توسط موسسه فیلم سازی بون پیوش فرانسه فیلمبرداری شد.

«محبت نیوز»- جلیل جباری مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان،گفت: موسسه بون پیوش کشور فرانسه، فیلم مستندی را در مورد آثار تاریخی و فرهنگی ایران در دست تهیه دارد که بخشی از آن، به استان آذربایجان غربی اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: چند روز پیش دست اندرکاران این موسسه طبق همکاری که اداره کل میراث فرهنگی استان به عمل آورد، به شهرستان چالدران عزیمت کردند تا از مجوعه جهانی قره کلیسا فیلمبرداری نمایند.

مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی بیان کرد: گروه فیلمبرداری این موسسه از زوایای مختلف از جمله نمای هوائی با استفاده از هلی شات، از قره کلیسا و دو کلیسای اقماری آن فیلمبرادری کردند؛ قرار است این مستند از کانال تلویزیونی آرته فرانسه پخش شود.

جباری افزود: که قره کلیسا یکی از آثار شاخص تاریخی ایران است که در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است و مورد توجه خبرگزاری ها، شبکه‌های خبری و گردشگران کشور‌های مختلف می‌باشد.

وی گفت: هرساله در فصل تابستان هزاران مسیحی از کشور‌های منطقه و ایران جهت انجام مراسم پرستشی خاص سالانه خود، در این مکان گرد هم می‌آیند و طی سه روز به عبادت مشغول می‌شوند.

همچنین بررسی کنید

جانشین رئیس بسیج: علوم ارتباطات باید در اختیار «امام زمان» باشد!

محمدحسین سپهر ادعا کرده، «طبق روایات قدرت، وسعت و سرعت در علوم ارتباطات یکی از پیش …

آمریکا میزبان «بزرگترین» نشست آزادی مذهبی در جهان با حضور نمایندگان ۱۱۵ کشور

به گفته سفیر سیار آمریکا در امور آزادی مذهبی، جمهوری اسلامی ایران به این نشست …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super