تعطیلی یک هفته ای موزه‌های استان سمنان

تعطیلی یک هفته ای موزه‌های استان سمنان عکس تزئینی ست ایسنا/سمنان مدیر موزه‌های استان سمنان گفت: بر اساس اعمال محدودیت‌های کرونایی در استان سمنان، موزه‌های این استان تا پایان هفته جاری تعطیل است. آرزو گلکار 20 مهر ماه و با اعلام این خبر افزود: بر اساس تصمیم ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا و موافقت کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا، محدودیت‌های جدید تا جمعه ۲۵ مهر ماه در سراسر استان سمنان اجرایی می‌شود. مدیر موزه‌های استان سمنان بیان کرد: بر اساس این قانون فعالیت حضوری در مراکز پر خطر و از جمله موزه‌ها و باغ موزه‌ها، تالارهای پذیرایی و ... در تاریخ اعلام شده ممنوع است. وی با اشاره به خطر شیوع کروناویروس در اماکن سرپوشیده گفت: اعمال این محدودیت‌ها با هدف کاهش ابتلاء و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در دستور کار است. وی با بیان اینکه در حال حاضر 14 موزه دولتی و خصوصی زیر نظر اداره کل میراث‌فرهنگی استان سمنان فعالیت دارند ادامه داد: موزه عشایری ایل سنگسر و موزه سنگ و فسیل در مهدی‌شهر، باغ موزه امیر، موزه مهر و سکه و موزه گرمابه پهنه در سمنان، موزه عرفان ..

تعطیلی یک هفته ای موزه‌های استان سمنان

تعطیلی یک هفته ای موزه‌های استان سمنان
عکس تزئینی ست

ایسنا/سمنان مدیر موزه‌های استان سمنان گفت: بر اساس اعمال محدودیت‌های کرونایی در استان سمنان، موزه‌های این استان تا پایان هفته جاری تعطیل است.

آرزو گلکار 20 مهر ماه و با اعلام این خبر افزود: بر اساس تصمیم ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا و موافقت کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا، محدودیت‌های جدید تا جمعه ۲۵ مهر ماه در سراسر استان سمنان اجرایی می‌شود.

مدیر موزه‌های استان سمنان بیان کرد: بر اساس این قانون فعالیت حضوری در مراکز پر خطر و از جمله موزه‌ها و باغ موزه‌ها، تالارهای پذیرایی و … در تاریخ اعلام شده ممنوع است.

وی با اشاره به خطر شیوع کروناویروس در اماکن سرپوشیده گفت: اعمال این محدودیت‌ها با هدف کاهش ابتلاء و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در دستور کار است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 14 موزه دولتی و خصوصی زیر نظر اداره کل میراث‌فرهنگی استان سمنان فعالیت دارند ادامه داد: موزه عشایری ایل سنگسر و موزه سنگ و فسیل در مهدی‌شهر، باغ موزه امیر، موزه مهر و سکه و موزه گرمابه پهنه در سمنان، موزه عرفان شرق بسطام، موزه باستان‌شناسی و مردم‌شناسی، موزه آب و موزه روستایی خیج در شاهرود، موزه تاریخ شهر دامغان و باغ موزه علم و صنعت و موزه اقوام در گرمسار و موزه آب در قاطول گرمسار و موزه چهلستون سرخه از موزه های فعال در این استان هستند.

انتهای پیام