تظاهرکنندگان و معترضان در پاریس و لندن با پلیس درگیر شدند

تظاهرکنندگان و معترضان در پاریس و لندن با پلیس درگیر شدند پلیس در شهرهای پاریس و لندن با افراد مختلف که در ارتباط با مسئله نژادپرستی به خیابان‌ها آمده بودند درگیر شدند. عصر شنبه در لندن میان فعالان راست افراطی، تظاهرکنندگان ضدنژادپرستی و نیروهای پلیس که سعی در متفرق کردن آنها داشتند، درگیری‌های رخ داد که به بازداشت بیش از ۱۰۰ نفر از سوی پلیس منجر شد. بنا بر گزارش‌ها، تظاهرکنندگان دست راستی افراطی که مدعی حفاظت از مجسمه‌های شهر شده‌اند به نیروهای انتظامی حمله کرده‌اند. بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، اعلام کرده است که «حیابان‌های ما جای لات‌بازی نژادپرستانه نیست.» همچنین پلیس لندن اعلام کرده مردی ۲۸ ساله را که مظنون به ادرار کردن به روی یادبود پلیس مقتول کیت پالمر در روز شنبه بوده، بازداشت شده است. آقای پالمر در جریان ناآرامی‌های سال ۲۰۱۷ در حالی که مشغول حفاظت از پارلمان بریتانیا بود، کشته شد. در پاریس، در پی ممنوعیت تجمع بیش از ده نفر، پلیس اقدام به متفرق کردن جمعیتی کرد که برای اعتراض به نژادپرستی گردهم آمده بودند. با شلیک گاز اشک‌آور، معترضان نیز به سوی پلیس حمله کردند و شعاره..

تظاهرکنندگان و معترضان در پاریس و لندن با پلیس درگیر شدند

پلیس در شهرهای پاریس و لندن با افراد مختلف که در ارتباط با مسئله نژادپرستی به خیابان‌ها آمده بودند درگیر شدند.

عصر شنبه در لندن میان فعالان راست افراطی، تظاهرکنندگان ضدنژادپرستی و نیروهای پلیس که سعی در متفرق کردن آنها داشتند، درگیری‌های رخ داد که به بازداشت بیش از ۱۰۰ نفر از سوی پلیس منجر شد.

بنا بر گزارش‌ها، تظاهرکنندگان دست راستی افراطی که مدعی حفاظت از مجسمه‌های شهر شده‌اند به نیروهای انتظامی حمله کرده‌اند. بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، اعلام کرده است که «حیابان‌های ما جای لات‌بازی نژادپرستانه نیست.»

همچنین پلیس لندن اعلام کرده مردی ۲۸ ساله را که مظنون به ادرار کردن به روی یادبود پلیس مقتول کیت پالمر در روز شنبه بوده، بازداشت شده است. آقای پالمر در جریان ناآرامی‌های سال ۲۰۱۷ در حالی که مشغول حفاظت از پارلمان بریتانیا بود، کشته شد.

در پاریس، در پی ممنوعیت تجمع بیش از ده نفر، پلیس اقدام به متفرق کردن جمعیتی کرد که برای اعتراض به نژادپرستی گردهم آمده بودند. با شلیک گاز اشک‌آور، معترضان نیز به سوی پلیس حمله کردند و شعارهایی علیه پلیس سر دادند.

با کشته شدن جورج فلوید، شهروند سیاه‌پوست آمریکایی به دست پلیس سفیدپوست در شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتای آمریکا، اعتراضاتی در سراسر جهان شکل گرفت.

Radio Eram

FREE
VIEW