تشکر ویژه رئیس‌ جمهور لبنان از گروه موسیقی ایران

تشکر ویژه رئیس‌ جمهور لبنان از گروه موسیقی ایرانبه گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری ملی لبنان، رایزنی فرهنگی ایران در بیانیه‌ای اعلام کرد که «میشل عون» رئیس جمهوری لبنان از متولیان قطعه موسیقی ایرانی که برای همبستگی با جان باختگان انفجار بیروت قطعه‌ای موسیقی اجرا شده است، تقدیر و تشکر کرد. در این بیانیه آمده است: بعد از اهدای این اثر به رئیس‌جمهور لبنان از سوی "محمدجلال فیروزنیا" سفیر ایران در لبنان، «نبیل شدید» مدیرکل تشریفات و امور بین‌الملل ریاست جمهوری این کشور در نامه‌ای، ضمن تحسین این اثر هنری از طرف میشل عون رئیس‌جمهور لبنان، مراتب قدردانی او را به ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کرد. در ادامه بیانیه آمده که ریاست جمهوری لبنان سی دی قطعه موسیقیایی «بیروت! درد تو، درد من است» که توسط رایزنی فرهنگی کشورمان در لبنان و بنیاد رودکی ساخته شده است، با کمال تشکر دریافت کرده است. در بخش‌هایی از نامه ارسالی به محمدجلال فیروزنیا سفیر ایران در بیروت آمده است: «این هدیه فرهنگی با ارزش تولیدی رایزنی فرهنگی و بنیاد فرهنگی هنری رودکی که پیام وفاداری و همبستگی با لبنان و شهدای ان..

تشکر ویژه رئیس‌ جمهور لبنان از گروه موسیقی ایرانتشکر ویژه رئیس‌ جمهور لبنان از گروه موسیقی ایران

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری ملی لبنان، رایزنی فرهنگی ایران در بیانیه‌ای اعلام کرد که «میشل عون» رئیس جمهوری لبنان از متولیان قطعه موسیقی ایرانی که برای همبستگی با جان باختگان انفجار بیروت قطعه‌ای موسیقی اجرا شده است، تقدیر و تشکر کرد.

در این بیانیه آمده است: بعد از اهدای این اثر به رئیس‌جمهور لبنان از سوی "محمدجلال فیروزنیا" سفیر ایران در لبنان، «نبیل شدید» مدیرکل تشریفات و امور بین‌الملل ریاست جمهوری این کشور در نامه‌ای، ضمن تحسین این اثر هنری از طرف میشل عون رئیس‌جمهور لبنان، مراتب قدردانی او را به ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کرد.

در ادامه بیانیه آمده که ریاست جمهوری لبنان سی دی قطعه موسیقیایی «بیروت! درد تو، درد من است» که توسط رایزنی فرهنگی کشورمان در لبنان و بنیاد رودکی ساخته شده است، با کمال تشکر دریافت کرده است.

در بخش‌هایی از نامه ارسالی به محمدجلال فیروزنیا سفیر ایران در بیروت آمده است:

«این هدیه فرهنگی با ارزش تولیدی رایزنی فرهنگی و بنیاد فرهنگی هنری رودکی که پیام وفاداری و همبستگی با لبنان و شهدای انفجار بندر بیروت بود، مورد توجه و خوشایند جناب رئیس‌جمهور قرار گرفت به ویژه آن که به عنوان یکی از بزرگترین تولیدات موسیقایی از نظر محتوا و نشر آن به شمار می‌رود. اضافه بر این‌که نشان‌دهنده عمق روابط میان لبنان و ایران در سطوح مختلف و برخاسته از دوستی و پیوند دو ملت دوست با یکدیگر بوده و میزان مشارکت ایران با لبنان و ملت آن در مصیبت دردناک و سختی‌هایی که در مسیرشان با آن روبرو هستند را نشان می‌دهد.»

در این نامه همچنین خطاب به سفیر ایران آمده است: «رئیس‌جمهور درخواست می‌نماید مراتب تشکر خود را به رئیس‌جمهور، دولت و ملت ایران به خاطر حمایت از لبنان و همراهی با این کشور در تمام عرصه‌ها، ابلاغ نموده و همچنین از برپاکنندگان این کار ویژه تشکر نموده و برای آنان پیشرفت روزافزون و کارهای برجسته‌تری را آرزو می‌نماید.»

چندی پیش به ابتکار رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان و بنیاد فرهنگی – هنری رودکی و با دعوت از «آندره الحاج» رهبر ارکستر ملی لبنان به تهران، نماهنگی با رهبری وی و با عنوان «بیروت درد تو درد من است» ساخته شد.

شعر این اثر با عنوان «بی‌تاب بلقیس» سروده استاد «آهورا ایمان» و آهنگسازی استاد «فردین خلعتبری» و خوانندگی استاد «حمیدرضا نوربخش» است که توسط ارکستر سمفونیک ملی ایران در تالار وحدت به اجرا درآمد.