ترامپ بار دیگر به مقام‌های سیاتل هشدار داد «شهر را پس بگیرند»

ترامپ بار دیگر به مقام‌های سیاتل هشدار داد «شهر را پس بگیرند» معترضانی که در محله موسوم به «منطقه خودمختار» در سیاتل حضور دارند، موانعی در خیابان‌ها و جاده‌ها تعبیه کرده‌اند رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر از مقام‌های شهر سیاتل، مرکز ایالت واشینگتن در شمال غربی آمریکا، خواست به ناآرامی‌ها در این شهر پایان دهند و شهر را از افرادی که او «تروریست‌» نامیده است، «پس بگیرند»؛ همزمان شهردار سیاتل بار دیگر از توئیت‌های دونالد ترامپ انتقاد کرده است. دونالد ترامپ روز جمعه ۲۳ خرداد در توئیتی نوشت: «شهردار سیاتل درباره اینکه شهرش را باید از آنارشیست‌ها بازپس بگیرد می‌گوید این یک تابستان عاشقانه است». رئیس جمهوری آمریکا که یک روز پیشتر نیز چندین توئیت درباره لزوم بازپس‌گیری سیاتل نوشته بود در توئیت روز جمعه‌اش نیز تصریح کرد: «تروریست‌ها شهرهای ما را به آتش می‌کشند و غارت می‌کنند و آنها [لیبرال‌دموکرات‌ها] فکر می‌کنند چه عالی. حتی با وجود مرگ و میر». دونالد ترامپ در پایان توئیتش بار دیگر تأکید کرد که کنترل شهر باید بلافاصله پس گرفته شود. از سوی دیگر جِنی دارکن، شهردار سیاتل که روز پنجشنبه نیز وارد ک..

ترامپ بار دیگر به مقام‌های سیاتل هشدار داد «شهر را پس بگیرند»

معترضانی که در محله موسوم به «منطقه خودمختار» در سیاتل حضور دارند، موانعی در خیابان‌ها و جاده‌ها تعبیه کرده‌اند
معترضانی که در محله موسوم به «منطقه خودمختار» در سیاتل حضور دارند، موانعی در خیابان‌ها و جاده‌ها تعبیه کرده‌اند

رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر از مقام‌های شهر سیاتل، مرکز ایالت واشینگتن در شمال غربی آمریکا، خواست به ناآرامی‌ها در این شهر پایان دهند و شهر را از افرادی که او «تروریست‌» نامیده است، «پس بگیرند»؛ همزمان شهردار سیاتل بار دیگر از توئیت‌های دونالد ترامپ انتقاد کرده است.

دونالد ترامپ روز جمعه ۲۳ خرداد در توئیتی نوشت: «شهردار سیاتل درباره اینکه شهرش را باید از آنارشیست‌ها بازپس بگیرد می‌گوید این یک تابستان عاشقانه است».

رئیس جمهوری آمریکا که یک روز پیشتر نیز چندین توئیت درباره لزوم بازپس‌گیری سیاتل نوشته بود در توئیت روز جمعه‌اش نیز تصریح کرد: «تروریست‌ها شهرهای ما را به آتش می‌کشند و غارت می‌کنند و آنها [لیبرال‌دموکرات‌ها] فکر می‌کنند چه عالی. حتی با وجود مرگ و میر».

دونالد ترامپ در پایان توئیتش بار دیگر تأکید کرد که کنترل شهر باید بلافاصله پس گرفته شود.

از سوی دیگر جِنی دارکن، شهردار سیاتل که روز پنجشنبه نیز وارد کشمکشی توئیتری با رئیس جمهوری آمریکا شده بود، روز جمعه بار دیگر دونالد ترامپ را متهم کرد آنچه را در این شهر می‌گذرد «درک نمی‌کند».

خانم دارکن رخداهای اخیر را محدود به منطقه‌ای به وسعت پنج چهارراه دانست و نوشت: بخش «کال اندرسن و کپیتول هیل از دهه‌ها پیش محل بیان آزاد، تجمع و ابراز عقاید بوده است».

اعتراضات در سیاتل به دنبال مرگ جورج فلوید آغاز شد اما در منطقه‌ای مرفه از این شهر خشونت‌هایی روی داد و علاوه بر مواردی از غارت فروشگاه‌ها، به سوی پلیس نیز بمب‌های دست‌ساز پرتاب شد.

از دوشنبه ۱۹ خرداد به دستور شهردار سیاتل هیچ پلیسی در این منطقه حضور ندارد و این منطقه با عنوان «منطقه خودمختار» یا به صورت انگلیسی «چاز» معرفی می‌شود.

با این حال به گفته کارمِن بِست، رئیس پلیس سیاتل، این منطقه شاهد خشونت‌هایی در حد «تجاوز و سرقت» و دیگر انواع خشونت بوده است.

به دنبال جان باختن جورج فلوید هنگام بازداشت از سوی چهار مإمور پلیس در مینیاپولیس، شمار زیادی از شهرهای آمریکا شاهد اعتراضاتی گسترده بوده است که در برخی از آنها معترضان خواستار انحلال پلیس شده‌اند.

دریک شووین، مأمور پلیسی که زانویش را بر گردن جورج فلوید گذاشته بود، به قتل درجه ۲ متهم شده و سه مأمور دیگر نیز اخراج شده و پرونده‌هایی برایشان گشوده شده است.

Radio Eram

FREE
VIEW