خانه / بالا / ترامپ از نخست وزیر مجارستان برای حفاظت از مسیحیان تشکر کرد

ترامپ از نخست وزیر مجارستان برای حفاظت از مسیحیان تشکر کرد

دونالد ترامپ به نخست وزیر مجارستان گفت که او به دلیل «نجات» کشورش در مقابل مهاجران مسلمان «در سرتاسر اروپا مورد احترام» است.

«محبت نیوز»- ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان کمتر از دو هفته مانده به انتخابات پارلمانی در کشورش، روز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت میهمان دونالد ترامپ در کاخ سفید بود تا در مورد مسائل مختلف و به ویژه ناتو گفتگو کند.

به گزارش یورنیوز، رئیس جمهوری آمریکا در یک کنفرانس مطبوعاتی کوتاه پس از این دیدار خطاب به میهمان خود گفت: «شما در سرتاسر اروپا مورد احترام هستید، البته مثل من کمی جنجالی هستید، اما مشکلی نیست. شما کارتان را خوب انجام داده و کشورتان را نجات داده‌اید.»

حزب حاکم در مجارستان که سیاست‌های به شدت ضدمهاجرتی دارد، از اقبال بلندی برای پیروزی در انتخابات پیش رو برخوردار است.

اوربان در سال ۲۰۱۵ با نصب حصار در مرز مجارستان با صربستان در جنوب کشورش تلاش کرد تا از ورود پناهجویان که غالبن از کشورهای مسلمان می‌آمدند جلوگیری کند. دونالد ترامپ با ستایش از این اقدام ویکتور اوربان گفت: «شما با احترام گذاشتن به جامعه مسیحیان کار بزرگی کردید. واقعن راه‌شان را بستید و ما قدر این کار شما را می‌دانیم.»

اوربان، نخست‌وزیر مجارستان نیز گفت: «از مردم، با مردم و برای مردم، این زیربنای دولت مجارستان است. ما خوشحالیم که ملت خود را نجات داده‌ایم. ما یک قانون اساسی جدید داریم که در سال ۲۰۱۱ تصویب شده و اکنون خیلی خوب اجرا می‌شود.»

در همین زمان ترامپ سخن او را قطع کرده و گفت: «فراموش نکنید که آنها (مجارستان) عضو ناتو هستند.»

همچنین بررسی کنید

جانشین رئیس بسیج: علوم ارتباطات باید در اختیار «امام زمان» باشد!

محمدحسین سپهر ادعا کرده، «طبق روایات قدرت، وسعت و سرعت در علوم ارتباطات یکی از پیش …

آمریکا میزبان «بزرگترین» نشست آزادی مذهبی در جهان با حضور نمایندگان ۱۱۵ کشور

به گفته سفیر سیار آمریکا در امور آزادی مذهبی، جمهوری اسلامی ایران به این نشست …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super