ترامپ از به تعویق افتادن نشست گروه هفت خبر داد

ترامپ از به تعویق افتادن نشست گروه هفت خبر داد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه از به تعویق افتادن نشست سران گروه هفت خبر داده است.قرار بود این نشست در پایان ماه ژوئن برگزار شود. به گزارش رویترز، دونالد ترامپ که پس از بازگشت از فلوریدا با خبرنگاران صحبت می کرد، اظهار داشت، ساختار کنونی گروه هفت قدیمی و از تاریخ گذشته است. رئیس جمهوری آمریکا گفت: من این نشست را به تعویق می اندازم، چرا که احساس می کنم، این گروه به شایستگی آنچه که درجهان جریان دارد را نمایندگی نمی کند. رویترز می گوید، دونالد ترامپ خواهان است که کشورهایی استرالیا، روسیه، کره جنوبی و هند به نشست سران گروه هفت دعوت شوند. این خبرگزاری می افزاید، برگزاری این نشست در واشینگتن می توانست به عنوان نشانه ای از بازگشایی و بازگشت وضعیت به حالت عادی در آمریکا پس از شیوع ویروس کرونا محسوب بشود. دونالد ترامپ با این حال گفته است که مطمئن نیست که این نشست چه زمانی برگزاری خواهد شد، اما این نشست می تواند در ماه سپتامبر همزمان با اجلاس سازمان ملل یا بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار شو..

ترامپ از به تعویق افتادن نشست گروه هفت خبر داد

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه از به تعویق افتادن نشست سران گروه هفت خبر داده است.قرار بود این نشست در پایان ماه ژوئن برگزار شود.

به گزارش رویترز، دونالد ترامپ که پس از بازگشت از فلوریدا با خبرنگاران صحبت می کرد، اظهار داشت، ساختار کنونی گروه هفت قدیمی و از تاریخ گذشته است.

رئیس جمهوری آمریکا گفت: من این نشست را به تعویق می اندازم، چرا که احساس می کنم، این گروه به شایستگی آنچه که درجهان جریان دارد را نمایندگی نمی کند.

رویترز می گوید، دونالد ترامپ خواهان است که کشورهایی استرالیا، روسیه، کره جنوبی و هند به نشست سران گروه هفت دعوت شوند.

این خبرگزاری می افزاید، برگزاری این نشست در واشینگتن می توانست به عنوان نشانه ای از بازگشایی و بازگشت وضعیت به حالت عادی در آمریکا پس از شیوع ویروس کرونا محسوب بشود.

دونالد ترامپ با این حال گفته است که مطمئن نیست که این نشست چه زمانی برگزاری خواهد شد، اما این نشست می تواند در ماه سپتامبر همزمان با اجلاس سازمان ملل یا بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار شود.

آلیسا فرح، مدیر ارتباطات کاخ سفید در این زمینه گفته است، دونالد ترامپ خواستار آن است که کشورهای متحد آمریکا که با شیوع ویروس کرونا درگیر بودند در این حضور یابند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس هم می گوید، خبر تعویق نشست سران گروه هفت در حالی منتشر شده است که روز گذشته دفتر آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان اعلام کرد که دعوت دونالد ترامپ برای شرکت در نشست گروه هفت را رد کرده است.

طبق این گزارش، صدراعظم آلمان گفته بود تنها در صورت تغییر وضعیت شیوع ویروس کرونا امکان حضور در این نشست را خواهد داشت.

قرار بود این نشست با حضور سران کشورهای آمریکا، ایتالیا، ژاپن، فرانسه، بریتانیا، آلمان، کانادا و اتحادیه اروپا در کمپ دیوید در ایالت مریلند در نزدیکی واشینگتن برگزار شود.

دونالد ترامپ پیش از این نیز خواهان پیوستن روسیه به گروه هفت شده بود. اما کانادا با پیوستن روسیه به گروه هفت مخالفت کرده است.

Radio Eram

FREE
VIEW