ترامپ از بررسی طرح تامین بخشی از بودجه سازمان جهانی بهداشت خبر داد

ترامپ از بررسی طرح تامین بخشی از بودجه سازمان جهانی بهداشت خبر داد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز شنبه ۲۷ اردیبهشت از احتمال تامین بخشی از بودجه سازمان جهانی بهداشت خبر داد ولی گفت، هنوز تصمیم نهایی در این خصوص اتخاذ نشده است. دولت آمریکا ماه گذشته به دنبال انتقاد از نقش سازمان جهانی بهداشت در جریان شیوع ویروس کرونا کمک مالی خود به این نهاد سازمان ملل را به حالت تعلیق درآورد. دونالد ترامپ توییتی نوشته است که بر اساس یک طرح‌ در حال بررسی، آمریکا یک‌دهم مبلغ پیشین خود و برابر با سهم چین در تامین بودجه سازمان جهانی بهداشت مشارکت خواهد کرد. رئیس جمهوری آمریکا تصریح کرده است که هنوز تصمیم نهایی در این زمینه را اتخاذ نکرده است و تمامی کمک‌های ایالت متحده به سازمان جهانی بهداشت مسدود شده‌اند. دونالد ترامپ در ۲۶ فروردین اعلام کرد به دلیل «قصور» سازمان جهانی بهداشت در رویارویی با بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا، کمک مالی کشورش به این نهاد را تعلیق می‌کند. او همچنین این سازمان را متهم کرده «حقیقت» را درباره آنچه كه در مركز شیوع ویروس کرونا، یعنی در شهر ووه..

ترامپ از بررسی طرح تامین بخشی از بودجه سازمان جهانی بهداشت خبر داد

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز شنبه ۲۷ اردیبهشت از احتمال تامین بخشی از بودجه سازمان جهانی بهداشت خبر داد ولی گفت، هنوز تصمیم نهایی در این خصوص اتخاذ نشده است.

دولت آمریکا ماه گذشته به دنبال انتقاد از نقش سازمان جهانی بهداشت در جریان شیوع ویروس کرونا کمک مالی خود به این نهاد سازمان ملل را به حالت تعلیق درآورد.

دونالد ترامپ توییتی نوشته است که بر اساس یک طرح‌ در حال بررسی، آمریکا یک‌دهم مبلغ پیشین خود و برابر با سهم چین در تامین بودجه سازمان جهانی بهداشت مشارکت خواهد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا تصریح کرده است که هنوز تصمیم نهایی در این زمینه را اتخاذ نکرده است و تمامی کمک‌های ایالت متحده به سازمان جهانی بهداشت مسدود شده‌اند.

دونالد ترامپ در ۲۶ فروردین اعلام کرد به دلیل «قصور» سازمان جهانی بهداشت در رویارویی با بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا، کمک مالی کشورش به این نهاد را تعلیق می‌کند. او همچنین این سازمان را متهم کرده «حقیقت» را درباره آنچه كه در مركز شیوع ویروس کرونا، یعنی در شهر ووهان چین رخ داده، بیان نکرده است.

این اقدام دونالد ترامپ، انتقاد دموکرات‌ها را در پی داشت.

دونالد ترامپ سازمان بهداشت جهانی را به  جانبداری از چین متهم کرده است. بیشتر در این باره:

ترامپ کمک مالی آمریکا به سازمان جهانی بهداشت را تعلیق کرد

به دنبال این اقدام دولت آمریکا، سازمان جهانی بهداشت از دیگر کشورها خواست تا کمک های خود را افزایش دهند تا این نهاد بتواند به اقدامات خود در بحبوحه شیوع ویروس کرونا ادامه دهد.

تدروس آدانوم گبریسوس، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، هم در واکنش به تصمیم دونالد ترامپ در تعلیق کمک مالی به این نهاد گفته بود، «ایالات متحده یک دوست قدیمی و سخاوتمند برای سازمان جهانی بهداشت بوده، و ما امیدواریم همین‌طور ادامه پیدا کند».

شبکه خبری فاکس نیوز جمعه از وجود پیش‌نویسی در دولت آمریکا برای از سرگیری تامین بودجه سازمان جهانی بهداشت خبر داده بود.

فاکس نیوز هم نوشته بود که رقم بودجه پرداختی آمریکا با سهم چین در تامین بودجه سازمان جهانی بهداشت برابر خواهد بود.

بودجه چین برای سازمان های بین المللی

دونالد ترامپ همچنین شنبه در توییتی از سهم چین در تامین بودجه سازمان بهداشت جهانی انتقاد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا نوشته است: چرا چین با جمعیتی خیلی بزرگتر از ما برای دهه‌ها مبلغ بسیار اندکی از بودجه سازمان بهداشت جهانی، سازمان ملل و بدتر از همه، سازمان تجارت جهانی را پرداخت می‌کند؟

دونالد ترامپ تصریح کرده است که در سازمان تجارت جهانی از چین به عنوان یک «کشور در حال توسعه» یاد می‌شود و به همین دلیل از مزایای بیشتری نسبت به آمریکا و هر کشور دیگری برخوردار می شود.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین نوشته است پیش آن که این بیماری همه گیری از چین فرا برسد، اقتصاد ایالات متحده در حال گسترش بود و از همه کشورهای دنیا بهتر بود.

او نوشته است: ما بار دیگر و به زودی به آنجا خواهیم رسید.

دونالد ترامپ و جمهوریخواهان پکن را متهم می‌کنند که هشدارهای لازم را در مورد شدت و ابعاد شیوع ویروس کرونا به جهانیان نداده است. آنها همچنین چین را متهم می کنند اطلاعات در خصوص شیوع این ویروس مرگبار را از چشم جامعه بین المللی مخفی کرده است.

این در حالی است که چین ضمن رد اتهامات آمریکا می‌گوید، در خصوص مقابله با ویروس کرونا شفاف عمل کرده است.

بیماری همه گیر کرونا باعث رکود شدید در اقتصاد جهانی شده است. بیش از یک میلیون و ۴۷۰ هزار نفر در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و بیش از ۸۸ هزار نفر نیز به دلیل این ویروس در ایالات متحده جان خود را از دست داده‌اند

Radio Eram

FREE
VIEW