تداوم اعتراضات به مرگ جورج فلوید در شماری از شهرهای آمریکا

تداوم اعتراضات به مرگ جورج فلوید در شماری از شهرهای آمریکا تظاهرات اعتراضی در شهر مینیاپولیس اعتراضات به مرگ یک مرد سیاه‌پوست در جریان بازداشت توسط پلیس جمعه ۹ خرداد در شماری از شهرهای آمریکا ادامه یافت و برخی از این تجمع‌ها به خشونت کشیده شد. جورج فلوید، مرد سیاهپوست ۴۶ ساله روز دوشنبه در جریان بازداشت در شهر مینیاپولیس در ایالت مینه سوتا جان خود را از دست داد. تصاویر ویدیویی منتشر شده نشان می‌دهد که چهار افسر پلیس در بازداشت جورج فلوید مشارکت داشتند و یکی از این افسران زنوای خود را روی گردن او گذاشته بود. این چهار افسر از اداره پلیس اخراج شده‌اند و دِرِک چائووین، افسر پلیسی که زانوی خود را روی گردن آقای فلوید گذاشته بود، روز جمعه رسما به «قتل درجه سه» متهم شده است. گزارش ها حاکی است که دِرِک چائووین با قرار وثیقه ۵۰۰ هزار دلاری روانه زندان شده است. طی دو روز گذشته اعتراضاتی در مینیاپولیس و در شماری از شهرهای آمریکا در اعتراض به مرگ جورج فلوید برگزار شده است. واشینگتن، پایتخت آمریکا، نیویورک، لس آنجلس٬ دیترویت، آتلانتا، دالاس، سن خوزه و مینیاپولیس از جمله شهرهایی بودند که جمعه شا..

تداوم اعتراضات به مرگ جورج فلوید در شماری از شهرهای آمریکا

تظاهرات اعتراضی در شهر مینیاپولیس
تظاهرات اعتراضی در شهر مینیاپولیس

اعتراضات به مرگ یک مرد سیاه‌پوست در جریان بازداشت توسط پلیس جمعه ۹ خرداد در شماری از شهرهای آمریکا ادامه یافت و برخی از این تجمع‌ها به خشونت کشیده شد.

جورج فلوید، مرد سیاهپوست ۴۶ ساله روز دوشنبه در جریان بازداشت در شهر مینیاپولیس در ایالت مینه سوتا جان خود را از دست داد. تصاویر ویدیویی منتشر شده نشان می‌دهد که چهار افسر پلیس در بازداشت جورج فلوید مشارکت داشتند و یکی از این افسران زنوای خود را روی گردن او گذاشته بود.

این چهار افسر از اداره پلیس اخراج شده‌اند و دِرِک چائووین، افسر پلیسی که زانوی خود را روی گردن آقای فلوید گذاشته بود، روز جمعه رسما به «قتل درجه سه» متهم شده است.

گزارش ها حاکی است که دِرِک چائووین با قرار وثیقه ۵۰۰ هزار دلاری روانه زندان شده است.

طی دو روز گذشته اعتراضاتی در مینیاپولیس و در شماری از شهرهای آمریکا در اعتراض به مرگ جورج فلوید برگزار شده است.

واشینگتن، پایتخت آمریکا، نیویورک، لس آنجلس٬ دیترویت، آتلانتا، دالاس، سن خوزه و مینیاپولیس از جمله شهرهایی بودند که جمعه شاهد تظاهرات اعتراضی بودند.

در شهر مینیاپولیس از ساعت هشت عصر مقررات منع آمد و شد اعلام شد. اما هزاران نفر با حضور در خیابان‌های این شهر این مقررات را نادیده گرفتند.

معترضان شامگاه پنجشنبه پاسگاه اصلی پلیس در شهر مینیاپولیس را آتش زدند و گزارش‌های متعددی از خسارت به سایر اماکن شهر و همچنین غارت برخی از فروشگاه‌ها منتشر شده است.

شبکه سی ان ان می‌گوید، ساختمان بانک والز فارگو در شهر مینیاپولیس شامگاه جمعه به آتش کشیده شد.

معترضان کوشیدند تا پنجمین پاسگاه پلیس در مینیاپولیس را به آتش بکشند. اما پلیس با شلیک گاز اشک آور تظاهرکنندگان را متفرق کرد.

یکی از معترضان در نزدیکی محل جان باختن جورج فلوید، تصویر او و شعار «عدالت برای فلوید» را به دست گرفته است بیشتر در این باره:

مأمور پلیس متهم به قتل یک سیاهپوست در مینیاپولیس بازداشت شد

به گزارش آسوشيتدپرس، تظاهرکنندگان در شهر آتلانتا شیشه های ساختمان شبکه تلویزیونی «سی ان ان» را شکستند و یک خودروی پلیس را نیز به آتش کشیدند. همچنین تظاهرکنندگان به سوی پلیس بطری آب پرتاب کردند. پلیس هم کوشید با استفاده از اسپری و گاز اشک آور معترضان را به عقب براند.

در واشینگتن معترضان در لافایت پارک در مقابل کاخ سفید نیز تجمع کردند. شماری از تظاهرکنندگان به سوی پلیس بطری پرتاب کردند.

سی بی اس نیوز می‌گوید، تجمع مقابل کاخ سفید دست کم سه بار به خشونت کشیده شد. در مقابل پلیس با ایجاد موانع فلزی کوشید از نزدیک شدن تظاهر کنندگان به کاخ سفید جلوگیری کند.

تصاویر ویدیویی از درگیری بین نیروهای پلیس و معترضان در نیویورک منتشر شده است.

بیل دی بلاسیو٬ شهردار شهر نیویورک در توییتی خواستار خویشتن داری شده و گفته است٬ رویدادهای شامگاه جمعه به طور کامل مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا از بروز مجدد چنین حوادثی جلوگیری شود.

در مرکز شهر لس آنجلس معترضان تلاش کردند تا بزرگراه را مسدود کنند. پلیس در مرکز این شهر کوشید معترضان را متفرق کند. با این حال درگیری بین پلیس و معترضان در لس آنجلس روی نداده است.

در شهر دالاس در ایالت تگزاس، شامگاه اعتراضات به درگیری با پلیس منجر شد و پلیس برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور استفاده است.

Radio Eram

FREE
VIEW