تجمع ساکنان غیزانیه اهواز در اعتراض به قطع آب شرب؛ پلیس به «سلاح ساچمه‌ای» متوسل شد

تجمع ساکنان غیزانیه اهواز در اعتراض به قطع آب شرب؛ پلیس به «سلاح ساچمه‌ای» متوسل شد تجمع شماری از ساکنان منطقه غیزانیه استان خوزستان در اعتراض به قطع شدن آب شرب، با دخالت پلیس و شلیک گاز اشک‌آور و گلوله‌های «ساچمه‌ای پلاستیکی» به خشونت کشیده شد. بر اساس گزارش «مردم‌سالاری آنلاین»، ساکنان منطقه غیزانیه از توابع اهواز در پی قطع آب شرب منطقه روز شنبه سوم خرداد ابتدا مقابل بخشداری غیزانیه تجمع کرده و سپس جاده قدیم اهواز – ماهشهر را مسدود کردند. این گزارش می‌گوید که نیروی انتظامی و یگان ویژه با ادامه این تجمع وارد عمل شد که در نهایت با تیراندازی هوایی و شلیک گاز اشک‌آور جاده را باز کرد. خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا، نیز اظهارات فرمانده انتظامی کلانشهر اهواز را بازتاب داده که می‌گوید «پلیس با استفاده از سلاح ساچمه ای پلاستیکی ضد شورش دو نفر از تجمع کنندگان را به صورت سطحی مجروح کرد». سرهنگ محسن دالوند به این خبرگزاری گفت که دو فرد مورد اشاره به بازداشت نیروهای پلیس درآمده‌اند و از نظر جسمانی اکنون «هیچ مشکلی ندارند». این مقام نیروی انتظامی سپس به انتقاد از نهادهای مسئول تامین آب ش..

تجمع ساکنان غیزانیه اهواز در اعتراض به قطع آب شرب؛ پلیس به «سلاح ساچمه‌ای» متوسل شد

تجمع شماری از ساکنان منطقه غیزانیه استان خوزستان در اعتراض به قطع شدن آب شرب، با دخالت پلیس و شلیک گاز اشک‌آور و گلوله‌های «ساچمه‌ای پلاستیکی» به خشونت کشیده شد.

بر اساس گزارش «مردم‌سالاری آنلاین»، ساکنان منطقه غیزانیه از توابع اهواز در پی قطع آب شرب منطقه روز شنبه سوم خرداد ابتدا مقابل بخشداری غیزانیه تجمع کرده و سپس جاده قدیم اهواز – ماهشهر را مسدود کردند.

این گزارش می‌گوید که نیروی انتظامی و یگان ویژه با ادامه این تجمع وارد عمل شد که در نهایت با تیراندازی هوایی و شلیک گاز اشک‌آور جاده را باز کرد.

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا، نیز اظهارات فرمانده انتظامی کلانشهر اهواز را بازتاب داده که می‌گوید «پلیس با استفاده از سلاح ساچمه ای پلاستیکی ضد شورش دو نفر از تجمع کنندگان را به صورت سطحی مجروح کرد».

سرهنگ محسن دالوند به این خبرگزاری گفت که دو فرد مورد اشاره به بازداشت نیروهای پلیس درآمده‌اند و از نظر جسمانی اکنون «هیچ مشکلی ندارند».

این مقام نیروی انتظامی سپس به انتقاد از نهادهای مسئول تامین آب شرب پرداخت و تاکید کرد که «بی‌توجهی مسئولان به مردم بخش غیزانیه» باعث «تجمع عیرقانونی اهالی این بخش شد».

وی افزود: «اگر مسئولان امر به خواسته‌های مردم توجه کنند هیچ‌گاه مشکلات اجتماعی به مسائل انتظامی تبدیل نخواهد شد و نمونه آن همین تامین آب شرب مردم بخش غیزانیه است.»

وبسایت مردم‌سالاری می‌نویسد که کمبود آب از مشکلات مزمن بخش غیزانیه با ٨٣ روستا و بیش از ۲۵ هزار نفر جمعیت است. همین وبسایت عنوان کرده که «تصاویری از مصدومیت برخی تجمع‌کنندگان از ناحیه پا در پی تیراندازی» در اختیار دارد.

Radio Eram

FREE
VIEW