خانه / اقتصادی / تجمع اعتراضی معلمان در شهرهای ایران

تجمع اعتراضی معلمان در شهرهای ایران

تجمع صدها تن از معلمین ایران، امروز در تهران با دخالت نیروهای انتظامی حکومت، به خشونت انجامید. به گزارش خبرگزاری کار ایران “ایلنا”، در جریان حمله نیروهای ضدشورش حکومت، شماری از معلمین مورد ضرب و شتم و شمار نامعلومی دستگیر گردیدند.

این خبرگزاری از «برخورد شدید نیروهای امنیتی» به معلمین در تهران خبر داده است. گزارش‌ها حاکی است که در میان دستگیرشدگان، نام “محمد حبیبی” از اعضای کانون صنفی معلمان که به تازگی از زندان با وثیقه آزاد شده بود دیده می‌شود.

بنا بر گزارش “ایلنا”، علاوه بر تهران معلمین معترض در شهرهای ساری، کرمانشاه، دیوان‌دره، شیراز، ممسنی، مشهد، سقز، کازرون، اصفهان، مریوان، تبریز، خرم آباد و استان مازندران نیز در اعتراض به دشواری معیشت معلمین، دست به تظاهرات خیابانی زدند.
به گزارش منابع خبری، هدف از تجمع‌ها که در پی فراخوان “شورای هماهنگی کانون‌های صنفی معلمان کشور” برگزار شد، اعتراض به «کمبود بودجه آموزشی و دستمزد‌های پائین‌تر از خط فقر» اعلام شده است.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که تجمع معلمین تهران در مقابل سازمان برنامه و بودجه در پایتخت صورت گرفت. دراصفهان فرهنگیان که در مقابل اداره آموزش و پرورش گرد آمده بودند، شعار می‌دادند:
حقوق ما ریالیه، هزینه‌ها دلاریه
وزیر بی‌لیاقت نمی‌خواهیم، نمی‌خواهیم
مدیر بی لیاقت نمی‌خواهیم، نمی‌خواهیم
اسماعیل عبدی، آزاد باید گردد.
در دست‌نوشته‌های معلمین اصفهان آمده بود که ما خواهان رفع هرگونه تبعیض «قومی، جنسیتی، مذهبی، طبقاتی» از ساختار نظام آموزشی هستیم.

همچنین بررسی کنید

کارگران کارخانه‌ی نیشکر هفت‌تپه چه می‌خواهند؟

کارگران کارخانه نیشکر هفت تپه چه می‌خواهند؟ اسماعیل بخشی، نماینده کارگران جزئیاتی از آخرین خواسته‌ها …

اتحادیه اروپا تحریم چند شهروند ایرانی را در دستور کار قرار داد

وزیران خارجه اتحادیه اروپا تصمیم گرفتند چند شهروند ایرانی را به دلیل احتمال مشارکت در …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super