خانه / حقوق بشر / تجمع اعتراضی در ایرانشهر در اعتراض به ضرب و شتم یک راننده توسط پلیس

تجمع اعتراضی در ایرانشهر در اعتراض به ضرب و شتم یک راننده توسط پلیس

خبرگزاری هرانا – در پی ضرب و شتم یک شهروند توسط نیروهای انتظامی در شهرستان ایرانشهر، روز گذشته شماری از اهالی این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، چهارشنبه ۲۹ خردادماه ۱۳۹۸، ماموران انتظامی شهرستان ایرانشهر خودروی یک شهروند را متوقف کردند، شهروند مذکور گواهینامه رانندگی نداشت و مدعی شد ماموران از او طلب رشوه کرده اند. تنش بین مامورین و مقاومت راننده و تجمع شماری از شهروندان ایرانشهر در محل به درگیری منتهی شد.

بر اساس این گزارش، در پی این درگیری و ضرب و شتم راننده توسط مامورین انتظامی، جمعی از شهروندان ایرانشهر در محل درگیری تجمع کرده و با حمایت از راننده، وی را راهی کردند.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است که نیروهای ضد شورش به محل تجمع آمده و با ضرب و شتم، شلیک تیر هوایی و اسپری فلفل اقدام به پراکنده کردن شهروندان معترض کردند.

لازم به یادآوری است که روز دوشنبه ۶ خردادماه ۹۸ نیز جمعی از مردم شهر زاهدان با تجمع در مقابل فرمانداری خواستار پاسخگویی ماموران نسبت به کشته شدن یک شهروند زاهدانی به نام “موسی شه بخش” شده بودند. ده‌ها تن از شرکت‌کنندگان در این تجمع بازداشت شدند.

موسی شه‌بخش روز شنبه ۴ خردادماه به دلیل بی توجهی به ایست ماموران لباس شخصی هدف تیراندازی این نیروها قرار گرفت و جان خود را از دست داد. به گفته نزدیکان مقتول، دلیل بی توجهی راننده به فرمان ایست نداشتن گواهینامه بوده است.

نوشته تجمع اعتراضی در ایرانشهر در اعتراض به ضرب و شتم یک راننده توسط پلیس اولین بار در خبرگزاری هرانا پدیدار شد.

همچنین بررسی کنید

اعتراضات سال ۹۶؛ گزارشی از وضعیت سعید شریفی نسب، زندانی سیاسی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – سعید شریفی نسب، زندانی سیاسی در حال تحمل دوران محکومیت خود در …

یک کشته و ۳ مصدوم بر اثر نشت گاز در خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی اراک

خبرگزاری هرانا – در اثر استنشاق گاز دی اکسیدکربن در خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی اراک، …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super