خانه / بالا / تبعیض علیه اقلیتهای مذهبی در ایران، با نگاه فرقه ای_ امنیتی

تبعیض علیه اقلیتهای مذهبی در ایران، با نگاه فرقه ای_ امنیتی

رییس دانشگاه ادیان و مذاهب مدعی شد که اختلافات درون مذاهب مسیحی و یهودی بسیار شدیدتر از دین اسلام است و اختلاف چندانی بین پیروان مذاهب شیعه و سنی در ایران وجود ندارد.

ابوالحسن نواب رییس دانشگاه ادیان و مذاهب

«محبت نیوز»- حجت‎الاسلام ابوالحسن نواب رییس دانشگاه ادیان و مذاهب با ادعای این‎که بر اینکه اختلافات درون مذاهب مسیحی و یهودی بسیار شدیدتر از دین اسلام است، گفته «اختلاف چندانی بین پیروان مذاهب شیعه و سنی در کشور ما وجود ندارد و دولت‌ها همواره بر شکل گیری وحدت بین مسلمانان در جامعه تلاش کردند.»
او این ادعاها را جمعه ۱۴ تیرماه در مصاحبه با سایت «شفقنا» مطرح کرده اما نگفته اگر اختلاف بین شیعه و سنی در کشور وجود ندارد پس چرا اجازه برگزاری مراسم در بسیاری از شهرها به اهل تسنن داده نمی‎شود، مساجد آن‎ها بسته شده و شماری از فعالین اهل تسنن یا در زندان هستند و یا با قرار وثیقه آزادند؟
کتمان حقیقت در مورد سرکوب اقلیت‏های دینی و قومی در ایران در شرایطی است که بررسی وضعیت و موقعیت آن‎ها در جامعه به طور مشخص آشکار می‎کند تا چه اندازه در تبعیض قرار دارند. به عنوان مثال حتی برای نمونه یک نفر از وزراء از اهل تسنن یا اقلیت‎های مذهبی دیگر در یک وزارتخانه منصوب نشده است. اشتغال غیر شیعیان در بسیاری از مشاغل ممنوع است.

این مباحث بارها در رسانه‎های مختلف، سازمان‎های حقوق بشری، نهادهای مدافع حقوق اقلیت‎ها و مجامع بین‎المللی مطرح شده اما گوش جمهوری اسلامی به این حرف‎ها بدهکار نیست و در ۴۰ سال گذشته جمهوری اسلامی در صدر کشورهایی بوده که در آن به طور سیستماتیک و سازمان یافته حقوق اقلیت‎ها به خصوص اقلیت‎های مذهبی زیر پا گذاشته می‎شود.

به طور کل نگاه حکومت به اقلیت‎ها، فرقه‎ای- امنیتی است نه ملی! و آن‎ها را علیه تمامیت و بنیان فکری و مشروعیت سیاسی خود می‎داند، مگر آندسته از اقلیت‎هایی معدود که توانسته اند با جذب رهبران و چهره‎های صاحب نفوذ و البته سر سپرده به نظام اسلامی، تا حدودی به ایزوله ماندن در این شرایط بحرانی مطمئن شوند.
وزیر خارجه ایالات متحده روز جمعه ۳۱ خرداد با ارائه گزارش سالیانه آزادی‌های مذهبی در جهان، حکومت ایران را به سرکوب اقلیت‌های دینی متهم ساخت. گزارش سال ۲۰۱۸، نظیر سال های گذشته، وضعیت آزادی مذهبی در کشورهای جهان شرح داده شده است.

همچنین بررسی کنید

آنچه نظام از «حوزه‌‌های علمیه» می‌‎خواهد: تربیت طلاب همتراز انقلاب!

محور سخنرانی‌‌های حوزویان در آغاز سال تحصیلی ۹۸ بر لزوم تربیت «طلبه در تراز انقلاب …

اکثر کانادایی ها از قانون منع استفاده از «نمادهای مذهبی» حمایت کردند

در حالی که “جاستین ترودو” تصویب قانون ممنوعیت استفاده از نمادهای مذهبی و بخصوص حجاب …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super