خانه / حقوق بشر / تایید جان باختن یکی دیگر از دستگیر شدگان در اراک

تایید جان باختن یکی دیگر از دستگیر شدگان در اراک

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی ضمن تایید جان باختن یکی از بازداشت شدگان حوادث اخیر در اراک، تلاش کرد او را فردی دارای سوابق قبلی معرفی کند که در زندان خودکشی کرده است. پیش از این نیز مقامات ایرانی مرگ سینا قنبری، یکی دیگر از بازداشت شدگان محبوس در زندان اوین را خودکشی خوانده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، قاسمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی با اشاره به آنچه “خودکشی یکی ازمتهمان” در بازداشتگاه کلانتری ۱۲ اراک خواند، این جان باخته را فردی سابقه دار معرفی نمود. مسئله ای که خانواده این زندانی در گفتگو با رسانه های مختلف در طی روزهای اخیر آن را رد کرده اند.

دادستان اراک در خصوص مرگ پر ابهام این فرد که در رسانه های مختلف از او به نام “وحید حیدری” نام برده شده است مدعی شد: “آثار خودزنی بر روی جسد این فرد محرز است؛ از طرفی فیلمی از لحظه خودکشی وی نیز موجود می باشد، بنابراین با توجه به شواهد و قرائن موجود مرگ این فرد بر اثر خودکشی در کلانتری تایید شده است”.

دادستان اراک در پایان خاطرنشان کرد: “بلافاصله پس از گزارش موضوع، بازپرس سر صحنه حاضر و ادله را بررسی کرده است، در عین حال پرونده نیز برای پزشکی قانونی ارسال شده و در حال انجام تحقیقات است”.

لازم به یادآوری است روز دوشنبه گذشته محمود صادقی،‌ نماینده مجلس، با تایید مرگ سینا قنبری، یکی از بازداشت‌شدگان تظاهرات اخیر در زندان اوین، در مورد تکرار وقوع «کهریزک دوم» هشدار داد.

پیش از این نام دو نفر دیگر هم که در شهرهای دیگر در بازداشت جان خود را از دست داده بودند اعلام شده بود. روابط عمومی سازمان زندان‌ها در گفت و گو با وبسایت اعتماد آنلاین گفته است خبری در زمینه درگذشت فردی به نام محسن عادلی در زندان به ما گزارش نشده است.

همچنین بررسی کنید

گزارشی از آخرین وضعیت مسعود شمس نژاد، وکیل دادگستری در زندان ارومیه

خبرگزاری هرانا – مسعود شمس نژاد، وکیل دادگستری و استاد سابق دانشگاه پیام نور ارومیه که پیشتر …

تعیین قرار وثیقه برای آزادی موقت بهنام ابراهیم زاده و آرشام رضایی

خبرگزاری هرانا – خانواده بهنام ابراهیم زاده، فعال کارگری و آرشام رضایی از تعیین قرار …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super