خانه / ایران / تازه‎ترین نسخه تلگرام فیلترینگ را دور می‌زند‎

تازه‎ترین نسخه تلگرام فیلترینگ را دور می‌زند‎

پاول دوروف، مدیر تلگرام اعلام کرد تازه‎ترین نسخه این پیام‎رسان روش دور زدن فیلترینگ را داخل خود تعبیه کرده‎ است.

 

مدیر تلگرام این خبر را پس از آن اعلام کرد که دادگاهی در روسیه دستور فیلترینگ پیام‌رسان تلگرام را صادر کرد. فیلترینگ تلگرام در روسیه به‌دلیل آن صورت می‌گیرد که این شبکه پیام‌رسان از واگذاری کلید‌های رمزگشایی به سازمان امنیت فدرال روسیه سر باز زده است.

اکنون در واکنش به حکم پاول دوروف خبر داده که نسخه‎ جدید اَپ تلگرام به طور خودکار به وی‌پی‌ان و فیلترشکن مجهز است و بدین ترتیب کاربران دیگر مجبور نیست از فیلترشکن استفاده کنند.

او با این حال تأکید کرد که بدون استفاده از وی پی ان نمی‎توان به صورت ۱۰۰ درصد تضمین داد که کاربران قادرند به خدمات تلگرام دسترسی پیدا کنند.

 

مدیر تلگرام اضافه کرد در نخستین ساعات فیلترشدن این امکان وجود دارد که وی پی ان/ پروکسی این شرکت به سبب سنگینی اضافی با سرعت کمتری عمل کنند.

بنابر اعلام پاول دوروف، صرف نظر از فیلتر شدن یا نشدن، تلگرام این توانایی را حفظ خواهد کرد که از مرکز به همه کاربران روسی درباره آخرین تحولات این پیام‌رسان اطلاع‎رسانی کند.

در پی بالاگرفتن گمانه‌زنی‌ها در خصوص فیلترینگ تلگرام در ایران، اکنون ارائه نسخه مجهز به فیلترشکن این پیام‎رسان می‌تواند خبر خوبی برای ۴۰ میلیون کاربر ایرانی به شمار بیاید.

تلگرام در سراسر جهان حدود ۲۰۰ میلیون کاربر دارد. شمار کاربران ایرانی تلگرام به بیش از ۴۰ میلیون نفر می‌رسد.

همچنین بررسی کنید

فیلسوفان سیاست درباره جلیقه‌زردها چه می‌گویند؟

مهتاب دهقان فرانسه، مهد روشنگری و هنر و فلسفه، این روزها چه حالی دارد؟ پاریس …

شکست تلخ فرانسه در اجرای سیاست مالیات کربن

عقب‌‌نشینی فرانسه در اجرای بخشی از سیاست‌ توافق اقلیمی، پیام مهمی را درمورد عواقب پیاده‌‌سازی …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super