خانه / اقتصادی / تاثیرات کاهش صارات نفت ایران و ونزوئلا بر بازارهای جهانی

تاثیرات کاهش صارات نفت ایران و ونزوئلا بر بازارهای جهانی

برایان هوک، رئیس گروه اقدام ایران در وزارت امورخارجه آمریکا، از سیاست‌های آمریکا مبنی بر کاهش بیشتر صادرات نفت ایران سخن گفته است. تحریم نفتی ونزوئلا نیز از میزان عرضه نفت کاسته است. واکنش اوپک به این مسائل چیست؟کشورهای عضو اوپک در همراهی با روسیه و برخی دیگر از کشورهای غیر عضو برای ایجاد ثبات در بازارهای جهانی نفت خام، تصمیم به کاهش میزان تولید نفت خام خود گرفته بودند.

اکنون، ناظران با توجه به تحریم‌های نفتی ایران و ونزوئلا به تاثیرات احتمالی این تحریم‌ها بر میزان عرضه و تقاضای نفت در بازارهای جهانی پرداخته‌اند.

در همین رابطه، خبرگزاری رویترز روز دوشنبه ۱۹ فروردین (هشتم آوریل) اقدام به انتشار مواضع خالد فالح وزیر انرژی عربستان سعودی نموده است.

وزیر انرژی عربستان گفته است که تصمیم درباره ادامه سیاست ناظر بر سهمیهبندی تولید نفت کشورهای عضو و غیرعضو اوپک در شرایط کنونی الزامی نیست.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

به باور فالح، نشست ماه مه کشورهای عضو و غیرعضو اوپک و از جمله روسیه می‌تواند در تعیین سیاست تولید نفت نقشی مهم ایفا کند.

وزیر انرژی عربستان سعودی گفته است که در حال حاضر هنوز تاثیرات احتمالی تحریم‌های نفتی ایران و ونزوئلا بر بازارهای جهانی روشن نیست. اما تا ماه مه، اطلاعات مربوط به تاثیرات این تحریم‌ها روشن خواهد شد و آنگاه بهتر میتوان تصمیم گرفت.

موضع روسیه

آلکساندر نوواک، وزیر انرژی روسیه، نیز اعلام کرده است که در حال حاضر دلیلی برای تجدیدنظر در میزان سهمیه نفت تولیدی کشورهای عضو و غیرعضو اوپک وجود ندارد.

به باور نوواک، روسیه دست‌کم تا ماه ژوئن سیاست کنونی تولید نفت خود را ادامه خواهد داد. لازم به یادآوری است که سرنوشت بخش قابلملاحظه‌ای از صادرات نفت جمهوری اسلامی ایران تا آن زمان روشن خواهد شد.

آمریکا اعلام کرده است که سیاست کاهش بیشتر صادرات نفت ایران و رساندن آن حتی به کمتر از یک میلیون بشکه در روز را دنبال می‌کند.

خالد فالح، وزیر انرژی عربستان نیز تاکید کرده است که میزان موجودی نفت در مخازن کشورهای مختلف هنوز نسبت به نیاز این کشورها بالا است. او در عین حال تاکید کرده که کاهش میزان تولید، به طور تدریجی در راستای ایجاد ثبات در بازارهای جهانی عمل کرده است.

لازم به یادآوری است که دونالد ترامپ، بارها نسبت به افزایش بهای نفت خام در بازارهای جهانی هشدار داده و از عربستان و کشورهای متحد خود در اوپک خواسته است با افزایش میزان تولید نفت، مانع از افزایش بهای این فرآورده در بازارهای جهانی شوند.

همچنین بررسی کنید

افزایش شدید بهای نفت در اثر حمله به تاسیسات نفتی عربستان

حملات پهپادی به پالایشگاه بقیق و میدان نفتی خریص در عربستان باعث افزایش یکباره بهای …

پیش‌بینی کارشناسان انرژی: قیمت نفت افزایش زیادی خواهد یافت

پس از حمله پهپادی حوثی‌های یمن به تاسیسات نفتی عربستان سعودی تولید نفت در این …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super