«بیش از هشت میلیون کودک» افغان از کمبود غذای مناسب و کافی رنج می‌برند

«بیش از هشت میلیون کودک» افغان از کمبود غذای مناسب و کافی رنج می‌برند موسسه حمایت از کودکان در افغانستان اعلام کرد که بیش از ۸ میلیون کودک در این کشور «از نداشتن غذای درست و کافی رنج می‌برند». مریم عطایی، سخنگوی این موسسه روز شنبه ۲۴ خرداد به رادیو آزادی گفته است بحران شیوع کرونا وضعیت کودکان افغانستان را بدتر کرده و خانواده‌ها نمی‌توانند غذای درست و کافی به فرزندان‌شان بدهند. پیش از این ابوبکر کامپو، نماینده یونیسف در افغانستان گفته بود تعداد کودکان افغان زیر پنج سال که دچار سوءتغذیه هستند، نسبت به سال ۲۰۱۹، یازده درصد افزایش یافته و به ۶۹۰ هزار نفر رسیده است. گزارش‌های نهادهای وابسته به سازمان ملل نشان می‌دهد که در مجموع حدود ۱۴ میلیون نفر از جمعیت افغانستان نیاز فوری به کمک‌های بشردوستانه بهداشتی و غذایی دارند. افغانستان در حال حاضر بیش از ۳۷ میلیون نفر جمعیت دارد. تعداد مبتلایان به کرونا در افغانستان در روزهای گذشته به ۲۴ هزار نفر رسید. دولت افغانستان برای جلوگیری از شیوع کرونا، قرنطینه شهرهای بزرگ را برای سه ماه دیگر تمدید کرده است. انتظار می‌رود تداوم این وضعیت به بدت..

«بیش از هشت میلیون کودک» افغان از کمبود غذای مناسب و کافی رنج می‌برند

موسسه حمایت از کودکان در افغانستان اعلام کرد که بیش از ۸ میلیون کودک در این کشور «از نداشتن غذای درست و کافی رنج می‌برند».

مریم عطایی، سخنگوی این موسسه روز شنبه ۲۴ خرداد به رادیو آزادی گفته است بحران شیوع کرونا وضعیت کودکان افغانستان را بدتر کرده و خانواده‌ها نمی‌توانند غذای درست و کافی به فرزندان‌شان بدهند.

پیش از این ابوبکر کامپو، نماینده یونیسف در افغانستان گفته بود تعداد کودکان افغان زیر پنج سال که دچار سوءتغذیه هستند، نسبت به سال ۲۰۱۹، یازده درصد افزایش یافته و به ۶۹۰ هزار نفر رسیده است.

گزارش‌های نهادهای وابسته به سازمان ملل نشان می‌دهد که در مجموع حدود ۱۴ میلیون نفر از جمعیت افغانستان نیاز فوری به کمک‌های بشردوستانه بهداشتی و غذایی دارند.

افغانستان در حال حاضر بیش از ۳۷ میلیون نفر جمعیت دارد.

تعداد مبتلایان به کرونا در افغانستان در روزهای گذشته به ۲۴ هزار نفر رسید. دولت افغانستان برای جلوگیری از شیوع کرونا، قرنطینه شهرهای بزرگ را برای سه ماه دیگر تمدید کرده است.

انتظار می‌رود تداوم این وضعیت به بدتر شدن وضعیت کودکان و افراد نیازمند کمک‌های بشردوستانه منجر شود.

Radio Eram

FREE
VIEW