برگزاری مراسم خاکسپاری جورج فلوید؛ «او جهان را تغییر خواهد داد»

برگزاری مراسم خاکسپاری جورج فلوید؛ «او جهان را تغییر خواهد داد» مراسم خاکسپاری جورج فلوید مراسم خاکسپاری جورج فلوید، مرد سیاه‌پوستی که مرگ او به هنگام بازداشت توسط پلیس باعث اعتراضات گسترده در آمریکا شد، روز سه شنبه ۲۰ خرداد برگزار شد. برادر جورج فلوید در این مراسم گفته است که مرگ برادرش جهان را تغییر خواهد داد. در بخشی از این مراسم که در کلیسایی در شهر هوستون در ایالت تگزاس برگزار شد، بسیاری از شخصیت‌های هنری، ورزشی، سیاسی و مدنی امریکایی حضور داشتند. انتشار ویدئو از جریان بازداشت جورج فلوید که یک پلیس سفید پوست هشت دقیقه و ۴۶ ثانیه زانویش را روی گردن او فشار داد، باعث تظاهرات گسترده در سراسر آمریکا طی دو هفته گذشته شد. دریک شاون، متهم اصلی، و سه پلیس دیگر که در جریان بازداشت جورج فلوید نقش داشتند، دستگیر و برای آنها قرار وثیقه تا یک میلیون دلار صادر شده است. به گزارش رویترز بیش از شش هزار نفر به پیکر جورج فلوید در این کلیسا ادای احترام کردند. در مراسم چهار ساعته در کلیسا اعضای خانواده جورج فلوید با لباس سفید حضور داشتند. در داخل کلیسا نیز در حدود ۵۰۰ نفر با ماسک حضور داشتند. در ..

برگزاری مراسم خاکسپاری جورج فلوید؛ «او جهان را تغییر خواهد داد»

مراسم خاکسپاری جورج فلوید
مراسم خاکسپاری جورج فلوید

مراسم خاکسپاری جورج فلوید، مرد سیاه‌پوستی که مرگ او به هنگام بازداشت توسط پلیس باعث اعتراضات گسترده در آمریکا شد، روز سه شنبه ۲۰ خرداد برگزار شد. برادر جورج فلوید در این مراسم گفته است که مرگ برادرش جهان را تغییر خواهد داد.

در بخشی از این مراسم که در کلیسایی در شهر هوستون در ایالت تگزاس برگزار شد، بسیاری از شخصیت‌های هنری، ورزشی، سیاسی و مدنی امریکایی حضور داشتند.

انتشار ویدئو از جریان بازداشت جورج فلوید که یک پلیس سفید پوست هشت دقیقه و ۴۶ ثانیه زانویش را روی گردن او فشار داد، باعث تظاهرات گسترده در سراسر آمریکا طی دو هفته گذشته شد.

دریک شاون، متهم اصلی، و سه پلیس دیگر که در جریان بازداشت جورج فلوید نقش داشتند، دستگیر و برای آنها قرار وثیقه تا یک میلیون دلار صادر شده است.

به گزارش رویترز بیش از شش هزار نفر به پیکر جورج فلوید در این کلیسا ادای احترام کردند.

در مراسم چهار ساعته در کلیسا اعضای خانواده جورج فلوید با لباس سفید حضور داشتند. در داخل کلیسا نیز در حدود ۵۰۰ نفر با ماسک حضور داشتند. در ایالت تگزاس محدودیتی برای تجمع افراد به دلیل شیوع ویروس کرونا وجود ندارد.

رودنی برادر جورج فلوید در این مراسم در کلیسا گفت، در سراسر جهان او را بیاد خواهند آورد. او جهان را تغییر خواهد داد.

در بخشی از مراسم خاکسپاری جورج فلوید، جنازه او به وسیله یک درشکه شیشه‌ای به قبرستان پیرلند در حومه هوستون منتقل و در کنار مادرش دفن شد.

به گزارش آسوشیتدپرس، صدها نفر در مسیر حمل پیکر جورج فلوید ایستاده بودند و نام او را شعار می دادند.

علاوه بر مقام‌های ایالتی تگزاس و شهر هوستون شماری از چهرهای هنری و ورزشی نیز در مراسم جورج فلوید حضور داشتند.

نی یو، خواننده و از برندگان جایزه گرمی در این مراسم پیش از خواندن ترانه‌ای گفت، مرگ جورج فلوید جهان را تغییر داد.

او به هنگام اجرای ترانه «خیلی سخت است به با دیروز خداحافظی کنیم» متاثر شد و چند بار با مکث این ترانه را اجرا کرد.

در جریان اعتراضات به مرگ جرج فلوید برخی از گروه‌های مدنی خواستار قطع بودجه پلیس تا زمان اصلاحات شده‌اند.

اما دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و جو بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مخالفت خود را با انحلال و قطع بودجه پلیس اعلام کرده‌اند.

با این حال این دو در خصوص نحوه اصلاحات پلیس در این کشور اختلاف اساسی دارند.

Radio Eram

FREE
VIEW