خانه / برنامه چشم انداز – ایران اینترنشنال

برنامه چشم انداز – ایران اینترنشنال

چشم‌انداز زنان: نیازهای خاص زنان دارای معلولیت و موانع پیش روی آن‌ها / مشکلات زنان دیابتی

بر اساس آمار جهانی تعداد زنان دارای معلولیت، ۶۰ درصد بیشتر از مردان دارای معلولیت است و در ایران، مواجه این زنان با مشکلات متعدد آنها را در معرض آسیب‌های بیشتری قرار داده است. در بخش اول چشم‌انداز از نیازهای خاص زنان دارای معلولیت و موانع پیش روی آنها صحبت می کنیم. در بخش دوم برنامه ، در آستانه روز …

بیشتر خواندن

چشم‌انداز: هفتاد سالگی جبهه ملی ایران؛ میراث سیاسی این جریان چیست؟

در این برنامه همراه با خسرو سیف، ضیا مصباح و رضا تقی زاده در هفتادمین سالگرد تاسیس جبهه ملی ایران به نحوه شکل گیری یکی از قدیمی ترین و تاثیرگذارترین احزاب سیاسی تاریخ ایران و میراث سیاسی این جریان پرداختیم.

بیشتر خواندن

چشم‌انداز : اختلاف بر سر شمارش آرای انتخابات؛ افغانستان در آستانه بحرانی دیگر

در این برنامه همراه با اسدالله سعادتی و سید محمد باقر کاظمی؛ نمایندگانعبدالله عبدالله و اشرف غنی و همینطورعلی افتخاری؛ سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری در این کشور و اختلاف نظر بین نامزدهای انتخاباتی را بررسی کردیم.

بیشتر خواندن

چشم‌انداز: گام چهارم کاهش تعهدات هسته ای ایران: آیا ایران از برجام خارج می شود؟

در این برنامه همراه با رابرت کلی ، بهروز بیات، آرش آرامش و یوسف عزیزی، تبعات فنی و سیاسی گام چهارم کاهش تعهدات هسته ای ایران در برجام را بررسی کردیم.

بیشتر خواندن

چشم‌انداز: مجتبی خامنه ای؛ مرد پشت پرده سیاست ایران

در این برنامه همراه با حشمت الله طبرزدی، محسن سازگارا و مهدی مهدوی خرم به بهانه تحریمهای جدید آمریکا علیه مجتبی خامنه ای، فرزند رهبر جمهوری اسلامی و گروهی از نزدیکان علی خامنه ای، به نقش پرنفوذترین فرزند رهبر جمهوری اسلامی در عرصه سیاست ایران پرداختیم.

بیشتر خواندن

چشم‌انداز زنان: چند همسری، صیغه و ازدواج موقت در ایران

یک مرد، چهار زن با چادر مشکی و چند کودک با پرچم جمهوری اسلامی ، همگی لبخند بر لب و شادمان… پخش شدن این پوستر تبلیغاتی در مورد چند همسری ، واکنش های بسیاری را در شبکه های اجتماعی با خودش به همراه داشته است. علی مطهری، نماینده مجلس شورای اسلامی می گوید نبود چند همسری، برای مردان باعث فحشا …

بیشتر خواندن

چشم انداز: حاشیه های بازی تراکتور-استقلال؛ شعارهای جدایی طلبانه/چگونه باید به مطالبات قومی نگاه کرد؟

در نیمه اول این برنامه همراه با پیمان عارف و کریم اصغری به حاشیه های جنجالی بازی تراکتور-استقلال؛ سردادن شعارهای جدایی طلبانه و حمایت گروهی از طرفداران تراکتور از ارتش ترکیه پرداختیم. در نیمه دوم برنامه هم با ضیا صدرالاشرافی و عباس ولی، اینکه چگونه باید به مطالبات قومی نگاه کرد را بررسی کردیم.

بیشتر خواندن

چشم انداز: چهلمین سالگرد اشغال سفارت آمریکا، نقش گروههای چپ ایران در ۱۳ آبان چه بود؟

در نیمه اول این برنامه همراه با منصور فرهنگ و مهدی خلجی در چهلمین سالگرد اشغال سفارت آمریکا در تهران به تاثیر این رویداد بر تحولات سیاسی داخلی و دیپلماسی خارجی ایران پرداختیم. در نیمه دوم برنامه هم با علی کشتگر و تقی رحمانی، نقش گروههای چپ ایران در مقطع گروگانگیری دیپلماتهای آمریکایی در تهران را بررسی کردیم.

بیشتر خواندن

چشم‌انداز: استیضاح ترامپ چه تاثیری بر فشار آمریکا بر ایران دارد؟ تیغ سانسور بر تن سینمای مستقل ایران

در نیمه اول این برنامه همراه با بیژن کیان و جمشید ایرانی به مطرح شدن طرح استیضاح دونالد ترامپ از سوی مجلس نمایندگان آمریکا و تاثیر احتمالی آن بر سیاست خارجی این کشور در رابطه با ایران پرداختیم. در نیمه دوم برنامه هم با مصطفی آل احمد و لیلی نیکونظر، برخورد با سینماگران مستقل در ایران را بررسی کردیم.

بیشتر خواندن

چشم‌انداز زنان: توقیف فیلم خانه پدری و بررسی موضوع قتل ناموسی / ازدواج آریایی چیست؟

فیلم خانه پدری باز هم توقیف شد. همین خبر کوتاه بحث های زیادی را در روزهای گذشته با خودش به همراه داشته است . فیلمی که روایت کشتن یک دختر به دست پدر و برادرش ، یا همان ماجرای قتل های ناموسی است. دادستانی تهران هم گفته است مقصران ِ صدور مجوز نمایش این فیلم ، تحت تعقیب قانونی قرار …

بیشتر خواندن

چشم‌انداز: صدمین سالروز تولد محمد رضا شاه پهلوی؛ زندگی پرفراز ونشیب آخرین شاه ایران

در این برنامه همراه با عباس میلانی، مورخ و نویسنده کتاب «شاه» در صدمین سالروز تولد محمد رضا شاه پهلوی، نگاهی انداختیم به زندگی پرفراز ونشیب آخرین شاه ایران.

بیشتر خواندن

چشم‌انداز|۶ آبان| حسین طائب کیست؟ اتهاماتی جدید علیه رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران

در این برنامه همراه با مهدی مهدوی آزاد، بهنام قلی پور وعبدالرضا احمدی، کارنامه سیاسی – امنیتی حسین طائب، رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و اتهامات اخیر مطرح شده در مورد نقش او در چند پرونده فساد اقتصادی را بررسی کردیم.

بیشتر خواندن

چشم‌انداز: یک اعتراف گیری اجباری دیگر در ایران؛ گفتگوی اختصاصی با نادر نوری کهن

در این ویژه برنامه همراه با مازیار ابراهیمی و ویدا مهران نیا، اعتراف گیری اجباری از متهمان در ایران را بررسی کردیم همراه با پخش گفتگوی اختصاصی نیلوفر پورابراهیم، خبرنگار ایران اینترنشنال با نادر نوری کهن، یکی از متهمان به ترور دانشمندان هسته ای ایران که می گوید زیر شکنجه مجبور به اعتراف به کارنکرده شده است. میهمانان: نادر نوری …

بیشتر خواندن

چشم‌انداز: صدمین سالروز تولد آخرین شاه ایران؛ موافقان و مخالفانش چه می گویند؟

در این ویژه برنامه، همراه با امیر طاهری و همایون مهمنش و در صدمین سالروز تولد محمد رضا شاه پهلوی، نگاه موافقان و مخالفان آخرین شاه ایران به دوران زمامداری اش را بررسی کردیم.

بیشتر خواندن

چشم‌انداز زنان: سرطان پستان و راه های پیشگیری از آن

اکتبر ، ماه اطلاع رسانی در مورد سرطان پستان است که این نوع سرطان از رایج ترین انواع آن در جهان است و در ایران هر ساعت، یک زن به آن مبتلا می شود. متخصصان می گویند که آگاهی زنان،‌ نقش بزرگی در جلوگیری از ابتلا به این سرطان را دارد . اما دلایل عدم آگاهی زنان چیست؟ تابوهای اجتماعی …

بیشتر خواندن

چشم انداز: جاسوسی هکرهای روس با نقاب ایرانی/ موج جدید اعتراضات کارگری در ایران

در نیمه اول این برنامه همراه با امین ثابتی و مهدی یحیی نژاد به حملات سایبری هکرهای روسی در پوشش جاسوسان سایبری ایرانی به مراکزی در آمریکا و اروپا پرداختیم. در نیمه دوم برنامه هم با مهرداد سید عسگری و فاتح شیخ، موج جدید اعتراضات کارگری در ایران را بررسی کردیم.

بیشتر خواندن

چشم‌انداز: مناظره سروش دباغ با حسین لاجوردی، نو‌اندیشی دینی و جامعه ایران

چشم‌انداز: مناظره سروش دباغ با حسین لاجوردی، نو‌اندیشی دینی و جامعه ایران

بیشتر خواندن

چشم‌انداز: ادامه اعتراضات در لبنان و بن‌بست سیاسی در بریتانیا

بیشتر خواندن

چشم‌انداز: گفتگوی اختصاصی ایران اینترنشنال با آلدار خلیل؛ معمار خودمدیریتی شمال سوریه

در این برنامه همراه با آلدار خلیل؛ از رهبران ارشد کردهای سوریه، کریم اصغری و هاشم احمد زاده به آخرین تحولات مربوط به حمله ترکیه به مناطق کردنشین شمال سوریه و اعلام آتش بس موقت پرداختیم. میهمانان: آلدار خلیل؛ از رهبران ارشد کردهای سوریه، کریم اصغری و هاشم احمد زاده

بیشتر خواندن

چشم‌انداز: نقش ایرانیان در انتخابات کانادا/ پیامدهای سفر پوتین به عربستان سعودی و امارات متحده عربی

در نیمه اول این برنامه همراه با رضا مریدی و علی احساسی به انتخابات فدرال کانادا و نامزد شدن چند ایرانی در این انتخابات پرداختیم. در نیمه دوم برنامه هم با علی معموری و احمد وخشیته، پیامدهای سفر اخیر ولادیمیر پوتین به عربستان سعودی و امارات متحده عربی را بررسی کردیم.

بیشتر خواندن
Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super