خانه / بین الملل / آسیا / امارات / برج «شعله» دوبی بار دیگر آتش گرفت

برج «شعله» دوبی بار دیگر آتش گرفت

برج «شعله» دوبی یکی از بلندترین برجهای مسکونی دوبی در اوایل بامداد جمعه دچار آتش سوزی شد و صدها تن از ساکنان این برج ۳۳۷ متری را وادار به فرار از آپارتمانهای خود کرد.

این دومین بار طی دو سال گذشته است که این برج ۷۹ طبقه که اتفاقا «برج شعله» نام دارد، آتش می گیرد.

در پی بروز حریق، ساختمان تخلیه شد. گزارشی از جراحت افراد یا علت آتش سوزی منتشر نشده است.

یکی از ساکنان این برج بنام جورج در گفتگو با خبرگزاری رویترز گفت: «ما خوابیده بودیم که صدای زنگ هشدار آتش بلند شد و مردم جیغ می زدند. به سمت پله ها دویدیم. ده دقیقه طول کشید که از طبقه پنجم به پایین برسیم.»

مقامات دفاع شهری دوبی گفتند که واحدهای آتش نشانی در حدود ساعت چهار بامداد بوقت محلی (دوازده نیمه شب بوقت گرینویچ) حریق را فرونشاندند و در حال سرد کردن ساختمان هستند. دولت اعلام کرده است در تلاش برای فراهم آوردن سرپناه برای ساکنان است.

این حادثه بار دیگر پرسشهایی را درباره ایمنی مواد مورد استفاده در نمای ساختمانهای بلند در سراسر جهان مطرح می کند. تحقیق درباره مدیریت برج شعله پس از آتش سوزی دو سال پیش نشان داد اکثر صدمات آتش سوزی متوجه روکار ساختمان و صفحاتی است که از آنها برای تزیین یا عایق سازی استفاده شده است.

“برج تورچ” (تورچ واژه‌ای انگلیسی به معنای مشعل  یا شعله است) در سال ۲۰۱۱ ساخته شده و یکی از نمادهای شهر دوبی در ساحل جنوبی خلیج فارس است. این برج ۳۵۲ متر ارتفاع و ۶۷۰ آپارتمان دارد و یکی از بلندترین آسمان‌خراش‌های جهان است.

همچنین بررسی کنید

توافق رهبران روسیه و اوکراین بر سر آتش‌بس فراگیر و تبادل کلیه زندانیان

روسای جمهوری روسیه و اوکراین، پس از دیداری که ساعت‌ها طول کشیده و رهبران آلمان …

دمکرات‌ها اتهامات دونالد ترامپ در لایحه استیضاح را اعلام کردند

نمایندگان دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا در لایحه استیضاح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، او را …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super