خانه / حقوق بشر / بحران آب در چابهار؛ ۲ دانش‌آموز حین برداشت آب آشامیدنی از گودال جان باختند

بحران آب در چابهار؛ ۲ دانش‌آموز حین برداشت آب آشامیدنی از گودال جان باختند

خبرگزاری هرانا – روز جاری، بخشدار دشتیاری چابهار از غرق شدن ۲ دختر ۱۴ و ۱۶ ساله در این شهرستان خبر داد و گفت که با توجه به نبود شبکه آبرسانی شبانه روزی در تمامی روستاهای این منطقه، این دانش آموزان خارج از وقت مدرسه هنگامی که برای برداشتن آب از «هوتگ» رفته بودند، به درون آب افتاده و جان باختند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز چهارشنبه ۱۷ مهرماه ۱۳۹۸، جمشید سارانی، بخشدار دشتیاری از غرق شدن ۲ دختر ۱۴ و ۱۶ ساله در این شهرستان خبر داد.

سارانی با اعلام این خبر گفت: “این دو کودک که هویت آنها سارا و بسمه کلمتی عنوان شده است، هنگامی که برای برداشتن آب به هوتگ رفته بودند، به درون آب افتاده و جان باختند”.

وی با اشاره به اینکه تمامی روستاهای این بخش با تانکر آبرسانی می‌شوند، افزود: “در بارندگی‌های اخیر آب باران در گودال‌های بزرگ و کوچک جمع‌آوری شده و به دلیل نبود شبکه آبرسانی شبانه‌روزی در منطقه، مردم بویژه زنان برای شستشوی البسه و ظروف از این آب استفاده می‌کنند”.

مدیر آموزش و پرورش “نگور” دشتیاری نیز با بیان اینکه تاکنون چندین دانش‌آموز به دلیل آوردن آب، به همین شیوه درون آب افتاده و جان باختند،گفت: “جانباختگان ۲ دانش‌آموز بودند که خارج وقت مدرسه برای کمک به خانواده‌هایشان به گودال رفته بودند که متاسفانه درون آب افتاده و غرق شدند”.

در خرداد سال جاری سه دانش‌آموز روستای “کموبازار” از توابع بخش پلان شهرستان چابهار، به دلیل نبود شبکه آبرسانی شبانه‌روزی در منطقه، غرق شدند.

شهرستان چابهار در فاصله ۶۴۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

نوشته بحران آب در چابهار؛ ۲ دانش‌آموز حین برداشت آب آشامیدنی از گودال جان باختند اولین بار در خبرگزاری هرانا پدیدار شد.

همچنین بررسی کنید

پرویز نوری و صفر نوری با تودیع قرار از زندان ارومیه آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – پرویز نوری و صفر نوری دو شهروند بازداشتی روز گذشته با تودیع …

آشخانه؛ یک دانش آموز در پی تنبیه بدنی راهی بیمارستان شد

خبرگزاری هرانا – یک دانش آموز در شهر آشخانه به دلیل تنبیه بدنی توسط سرپرست …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super