بانک مرکزی آمریکا: رشد اقتصادی منفی ۶.۵ درصدی خواهیم داشت

بانک مرکزی آمریکا: رشد اقتصادی منفی ۶.۵ درصدی خواهیم داشت بانک مرکزی آمریکا رشد اقتصادی کشور برای سال جاری میلادی، ۲۰۲۰، را منفی ۶.۵ درصد پیش‌بینی کرد. آمریکا بیشترین شمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در جهان را داشته، اما اخیرا برخی محدودیت‌های اجتماعی و قرنطینه در کشور برچیده شد و گزارش‌ها حاکی از کاهش نرخ بیکاری در ماه گذشته میلادی نسبت به ماه‌های قبل است. با این حال، هنوز هم نرخ بیکاری آمریکا ۱۳.۳ درصد است که بسیار بالاتر از ۳.۵ درصد در ابتدای سال است و انتظار می‌رود زمان طولانی نیاز باشد که وضعیت اشتغال و فعالیت‌های اقتصادی در آمریکا به سطح دوران قبل از شیوع کرونا برگردد. بانک مرکزی آمریکا می‌گوید وضعیت اقتصادی در حال بهبودی است و در سال آینده انتظار می‌رود کشور رشد مثبت ۵ درصدی داشته و نرخ بیکاری به ۹.۹ درصد کاهش یابد. همچنین انتظار می‌رود رشد اقتصادی در سال ۲۰۲۲ حدود ۳.۵ درصد باشد. استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا نیز روز چهارشنبه اعلام کرد احیای رشد اقتصادی آمریکا آغاز شده و در نیمه دوم سال به صورت «چشمگیری» بهبود خواهد یافت. اخیرا بانک جهانی رشد اقتصادی آمریکا برای سال ..

بانک مرکزی آمریکا: رشد اقتصادی منفی ۶.۵ درصدی خواهیم داشت

بانک مرکزی آمریکا رشد اقتصادی کشور برای سال جاری میلادی، ۲۰۲۰، را منفی ۶.۵ درصد پیش‌بینی کرد.

آمریکا بیشترین شمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در جهان را داشته، اما اخیرا برخی محدودیت‌های اجتماعی و قرنطینه در کشور برچیده شد و گزارش‌ها حاکی از کاهش نرخ بیکاری در ماه گذشته میلادی نسبت به ماه‌های قبل است.

با این حال، هنوز هم نرخ بیکاری آمریکا ۱۳.۳ درصد است که بسیار بالاتر از ۳.۵ درصد در ابتدای سال است و انتظار می‌رود زمان طولانی نیاز باشد که وضعیت اشتغال و فعالیت‌های اقتصادی در آمریکا به سطح دوران قبل از شیوع کرونا برگردد.

بانک مرکزی آمریکا می‌گوید وضعیت اقتصادی در حال بهبودی است و در سال آینده انتظار می‌رود کشور رشد مثبت ۵ درصدی داشته و نرخ بیکاری به ۹.۹ درصد کاهش یابد.

همچنین انتظار می‌رود رشد اقتصادی در سال ۲۰۲۲ حدود ۳.۵ درصد باشد.

استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا نیز روز چهارشنبه اعلام کرد احیای رشد اقتصادی آمریکا آغاز شده و در نیمه دوم سال به صورت «چشمگیری» بهبود خواهد یافت.

اخیرا بانک جهانی رشد اقتصادی آمریکا برای سال جاری را منفی ۶.۱ درصد پیش‌بینی کرده و گفته بود این رقم در سال آینده احتمالا به ۴ درصد برسد.

Radio Eram

FREE
VIEW