باقرزاده: فدراسیون والیبال باید به هورسان فرصت دهد/ بازیکن کافی برای بازی با سایپا نداریم!

باقرزاده: فدراسیون والیبال باید به هورسان فرصت دهد/ بازیکن کافی برای بازی با سایپا نداریم! سرمربی تیم والیبال هورسان رامسر می‌گوید با توجه به این که برنامه فدراسیون در ۲۴ ساعت تغییر کرده و پروتکل‌ها تازه اعلام شده‌اند، باید به تیم هورسان فرصت داده شود چون این تیم حتی بازیکن کافی برای بازی با سایپا ندارد. عارف باقرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تصمیم فدراسیون والیبال برای برگزاری بازی تیم‌های سایپا و هورسان در هفته‌ نخست لیگ با وجود تعداد زیاد کرونایی‌های نماینده رامسر، توضیح داد: روز یک‌شنبه ۱۶ شهریور وبیناری در فدراسیون بود که در پایان آن جمع‌بندی آقای داورزنی و عظیمی این شد که چون جواب تست تعداد زیادی از بازیکنان و کادرفنی‌ تیم هورسان مثبت شده است، بازی‌های این تیم در دو هفته اول لیگ کنسل شود. با توجه به این تصمیم، اعضای مبتلا به کرونای تیم ما قرنطینه شدند و کلا نفرات تیم به شهرهای خود رفتند تا قرنطینه را در خانه‌های خودشان راحت‌تر طی کنند. او افزود: تعدادی از بازیکنان به شهرهای خود رفتند و تعدادی هم که مسیر طولانی‌تر داشتند را نگه داشتیم تا خدایی نکرده در طول مسیر درگیر بیماری ..

باقرزاده: فدراسیون والیبال باید به هورسان فرصت دهد/ بازیکن کافی برای بازی با سایپا نداریم!

باقرزاده: فدراسیون والیبال باید به هورسان فرصت دهد/ بازیکن کافی برای بازی با سایپا نداریم!

سرمربی تیم والیبال هورسان رامسر می‌گوید با توجه به این که برنامه فدراسیون در ۲۴ ساعت تغییر کرده و پروتکل‌ها تازه اعلام شده‌اند، باید به تیم هورسان فرصت داده شود چون این تیم حتی بازیکن کافی برای بازی با سایپا ندارد.

عارف باقرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تصمیم فدراسیون والیبال برای برگزاری بازی تیم‌های سایپا و هورسان در هفته‌ نخست لیگ با وجود تعداد زیاد کرونایی‌های نماینده رامسر، توضیح داد: روز یک‌شنبه ۱۶ شهریور وبیناری در فدراسیون بود که در پایان آن جمع‌بندی آقای داورزنی و عظیمی این شد که چون جواب تست تعداد زیادی از بازیکنان و کادرفنی‌ تیم هورسان مثبت شده است، بازی‌های این تیم در دو هفته اول لیگ کنسل شود. با توجه به این تصمیم، اعضای مبتلا به کرونای تیم ما قرنطینه شدند و کلا نفرات تیم به شهرهای خود رفتند تا قرنطینه را در خانه‌های خودشان راحت‌تر طی کنند.

او افزود: تعدادی از بازیکنان به شهرهای خود رفتند و تعدادی هم که مسیر طولانی‌تر داشتند را نگه داشتیم تا خدایی نکرده در طول مسیر درگیر بیماری نشوند، چرا که ما حتی بازیکنان سالم خود را هم راهی خانه‌های‌شان کردیم تا وضعیت سلامتی آن‌ها به خطر نیافتد. به اجبار تمرینات را تعطیل کردیم تا جواب تست مجدد بازیکنان و اعضای تیم منفی شود، اما روز دوشنبه به یک‌باره از فدراسیون به باشگاه نامه زدند که با توجه به پروتکل جدید اعلام شده توسط FIVB، اگر ۹ بازیکن ما سالم باشند باید بازی کنیم. همان‌طور هم که می‌دانید ما ۲۰ سهمیه بازیکن داریم و الان با توجه به قانون ذکر شده باید با یک تیم ناقص به مصاف تیم قدرتمندی چون سایپا برویم.

سرمربی تیم والیبال هورسان رامیر گفت: ما جزو اولین تیم‌هایی بودیم که تمرینات خود را با رعایت شدیدترین موارد بهداشتی شروع کردیم و منتظر بودیم تا مسابقات لیگ شروع شود، اما چون شهر ما یک شهر گردشگری است، کنترل این بیماری در این‌جا خیلی سخت است، با این که ما حتی سخت‌ترین تدابیر را برای حفظ سلامتی بازیکان اجرا کرده بودیم. ما حتی آن پیک بیماری را هم‌ پشت سر گذاشتیم، اما متاسفانه در این تایم نزدیک مسابقات چنین اتفاق ناراحت کننده‌ای افتاد.

او ادامه داد: ما یازدهم شهریور تست دادیم و متاسفانه روز ۱۲ شهریور جواب تست ۸ تا ۹ بازیکن تیم ما مثبت شد و بعد از دو ماه تمرین که دنبال بهترین نتیجه بودیم، الان شرایط سختی داریم و باید مقابل تیمی بازی کنیم که ستاره‌های زیادی دارد. تنها چند بازیکن جوان در اختیار ما است که آن هم الان در اردو نیستند چون آن‌ها را راهی خانه‌های‌شان کردیم تا در سلامت باشند. متاسفانه در هر پست بازیکن از دست دادیم و کار برای تیم بسیار سخت شد. متاسفانه فدراسیون می‌خواهد بازی را به هر قیمتی برگزار کند.

باقرزاده تاکید کرد: به فدراسیون گفتیم که تیم هورسان به هیچ عنوان دنبال بهانه نیست، اما در این هفته نخست بهتر است فدراسیون با تیم ما راه بیاید چون بازیکن نداریم. من الان در بهترین شرایط تنها می‌توانم ۶ بازیکن را به تهران ببرم و بازی کنم، اما اگر در جریان مسابقه یکی از آن‌ها آسیب ببیند ما نفر جایگزین نداریم! فدراسیون می‌گوید تحت هر شرایطی بازی باید برگزار شود، اما ما به احتمال ۹۰ درصد در این دیدار حضور پیدا نمی‌کنیم چون نفرات کافی نداریم. حتی بازیکنان سالم ما هم الان در خانه‌های خود هستند چون فدراسیون گفته بود بازی کنسل است. فدراسیون ظرف ۲۴ ساعت برنامه‌ای که به ما اعلام کرده بود را عوض کرد و الان می‌گویند ‌پروتکلی است که FIVB اعلام کرده است، اما واقعا شرایط برای تیم ما مساعد نیست.

سرمربی هورسان ادامه داد: ان‌شاءالله اعضای همه تیم‌ها سالم باشند، اما واقعا ویروسی است که خبر نمی‌کند. فدراسیون باید تدبیری برای چنین شرایط‌ خاصی بی‌اندیشد. تیمی مثل هورسان که دو ماه است تمرین می‌کند دنبال نتیجه است و بهانه تراشی نمی‌کند. وقتی شرایطش نیست بهتر است باشگاه‌ها را درک کنند. طی دو ماه گذشته هیچ مشکلی نداشتیم، متاسفانه در هفته اول مسابقات چنین مشکلی پیش آمد و واقعا چالشی است که باشگاه دچارش شده است. ما گفتیم چون پروتکل‌ها همین دوشنبه اعلام شد حداقل هفته اول را به هورسان فرصت دهند که متاسفانه اصرار دارند بازی برگزار شود. ما حتی بازیکنان سالم را هم فرستادیم تا در قرنطینه باشند و الان بازیکنی نداریم که بخواهیم به تهران برویم.

او در پایان، در پاسخ به این سوال که پس تیم هورسان راهی تهران نمی‌شود؟ تصریح کرد: در واقع تصمیم نهایی راجع به این موضوع نگرفته‌ایم، اما واقعا شرایط ما برای شرکت در مسابقه مساعد نیست.

انتهای پیام