خانه / بالا / بازسازی کلیسای «نوتردام» به تعویق افتاد

بازسازی کلیسای «نوتردام» به تعویق افتاد

پس از آنکه روند بازسازی کلیسای نوتردام به دلیل نگرانی های ناشی از مسمومیت سرب کارگران متوقف شد، مقامات فرانسه اعلام کردند روند بازسازی این کلیسا از نوزدهم آگوست از سر گرفته می شود.

«محبت نیوز»- نگرانی مطرح شده در رابطه با مسمویت ناشی از سرب کارگران نتردام، دانش آموزان و ساکنین نزدیک به کلیسا از جایی شروع شد که، آزمایشات و تحقیقات دانشمندان از میزان بالای آلودگی سرب در کلیسای نوتردام، مدارس و خانه های مسکونی نزدیک به این کلیسا خبر داد.
به گزارش آرت دیلی، صدها تن سرب موجود در سقف و مناره های کلیسای نوتردام در جریان آتش سوزی مهیب پانزدهم آوریل ذوب شد.
پس از آنکه برای هفته های متوالی وجود هرگونه خطر ابتلا به مسمومیت ناشی از سرب انکار می شد، مقامات فرانسه در نهایت در اواخر ماه جولای اعلام کردند اقدامات مراقبتی آن ها کافی نبوده است. به دنبال این اظهارات دو مدرسه نزدیک به کلیسای « نوتردام» پس از مشخص شدن میزان بالای آلودگی سرب منطقه، تعطیل شدند.
از آن پس مقامات این کشور، با در نظر گرفتن روش های جدیدتر برای پاکسازی بقایای سرب از زمین های اطراف مدرسه، اقدامات امنیتی جدی تری برای محافظت افراد حاضر در پروژه بازسازی « نتردام» در پیش گرفته اند.
به گفته ی مقامات این کشور هیچ کدام از مدارس تعطیل شده تا ماه سپتامبر شروع به کار نخواهند کرد مگر این که تمامی خطرهای احتمالی رفع شده باشد.
کلیسای نوتردام فرانسه در پانزدهم آوریل دچار آتش سوزی مهیبی شد و در نهایت بخش اعظمی از سقف این کلیسا به طور کلی از بین رفت. «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه در اولین واکنش های رسمی به این حادثه، مهلت پنج ساله را برای اتمام روند بازسازی این کلیسا تعیین کرد. هرچند این تصمیم، واکنش و اعتراض کارشناسان و مدیران موزه های مختلف را به دنبال داشت.

همچنین بررسی کنید

یک کلیسای آلمانی کشتی برای نجات پناهجویان می‌فرستد

یک کلیسای پروتستان در آلمان به همراه گروه‌های دیگر یک اتحاد جدید برای فرستادن کشتی …

عضو تشخیص مصلحت نظام: مردم در اعتراض به فساد به خیابانها آمدند

احمد توکلی چهارشنبه ۱۳ آذر اعلام کرد که در اعتراضات سراسری آبان ۹۸ در ایران …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super