خانه / حقوق بشر / بازداشت یک شهروند توسط ماموران امنیتی در استان خوزستان

بازداشت یک شهروند توسط ماموران امنیتی در استان خوزستان

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ۱۷ آبان‌ماه، یک شهروند ساکن شهرستان دشت آزادگان در استان خوزستان به نام یوسف سواری، توسط مأموران امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. مأموران پدر و مادر وی را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۱۷ آبان‌ماه ۱۳۹۷، یوسف سواری، شهروند عرب و فعال فرهنگى ساکن شهرستان دشت آزادگان توسط مأموران امنیتی بازداشت به مکان نامعلومی منتقل شد.

منابع محلى می‌گویند: “نیروهاى اطلاعات سپاه صبح پنجشنبه ۱۷ آبان‌ماه به منزل پدری یوسف سوارى رفته و پس از ضرب و شتم پدر و مادر ایشان، به اسامی “مهدى سوارى ۷۶ ساله” و “نسیمه سوارى ۶۵ ساله”، این شهروند را بازداشت کردند. مأموران پدر و مادر آقای سواری را مجبور کردند که بر علیه پسر دیگرشان (عیسى سوارى) که در یک کانال تلویزیونی در هلند کار می‌کند، صحبت کنند و سپس از آنها با گوشی‌هایشان فیلم گرفتند”.

از دلایل بازداشت و محل نگهداری وی اطلاعی در دست نیست.

لازم به یادآوری است پس از حمله مسلحانه به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز تعداد پرشماری از شهروندان عرب در استان خوزستان بازداشت شدند. هرانا پیش‌تر طی پنج گزارش به ترتیب هویت ۱۰، ۱۰، ۱۹، ۱۷ و ۱۳۳ نفر از افرادی که پس از این جریان بازداشت شده بودند را احراز کرده است.

نوشته بازداشت یک شهروند توسط ماموران امنیتی در استان خوزستان اولین بار در خبرگزاری هرانا پدیدار شد.

همچنین بررسی کنید

مولود حاجی زاده، روزنامه نگار با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – مولود حاجی زاده، روزنامه نگار، ساعاتی پیش با تودیع وثیقه و تا …

یک شهروند بازداشتی در دهگلان با تودیع قرار آزاد شد

خبرگزاری هرانا – حمید کرونانی، شهروند اهل شهرستان دهگلان که پیشتر توسط نیروهای امنیتی بازداشت …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super