بازداشت دو مسئول شهرداری کرمانشاه در ارتباط با مرگ آسیه پناهی

بازداشت دو مسئول شهرداری کرمانشاه در ارتباط با مرگ آسیه پناهی مقام قضایی ایران از بازداشت رئیس و قائم مقام اجرائیات شهرداری کرمانشاه در ارتباط با مرگ آسیه پناهی خبر داد. خانم پناهی که همراه دختر و نوه خود در زاغه‌ای در کرمانشاه زندگی می‌کرد حین ممانعت از اقدام ماموران شهرداری در تخریب آن درگذشت. پرویز توسلی‌زاده، رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه، روز شنبه ۱۰ خرداد گفت: «دستگاه قضایی خواستار برخورد با عواملی است که ممکن است نقض قانون کرده و این کار باعث مرگ خانم پناهی شده باشد.» ویدیویی که در شبکه‌های اجتماعی از مقاومت آسیه پناهی برابر ماموران شهرداری کرمانشاه منتشر شده است، نشان می‌دهد که او خود را در بیل لودر انداخته است. با این حال هنوز جزییات مرگ او مشخص نیست. برخی گزارش‌ها از احتمال ضرب و شتم او می‌دهند، اما شهرداری کرمانشاه این امر را تکذیب کرده است. به گفته رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه، پزشکی قانونی باید اعلام نظر کند که که آیا رابطه‌ای میان اقدام نیروهای اجراییات و مرگ خانم پناهی وجود دارد یا خیر. این در حالی است که پیش از این شهرام کرمی، دادستان کرمانشاه، گفته بود در بررسی..

بازداشت دو مسئول شهرداری کرمانشاه در ارتباط با مرگ آسیه پناهی

مقام قضایی ایران از بازداشت رئیس و قائم مقام اجرائیات شهرداری کرمانشاه در ارتباط با مرگ آسیه پناهی خبر داد. خانم پناهی که همراه دختر و نوه خود در زاغه‌ای در کرمانشاه زندگی می‌کرد حین ممانعت از اقدام ماموران شهرداری در تخریب آن درگذشت.

پرویز توسلی‌زاده، رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه، روز شنبه ۱۰ خرداد گفت: «دستگاه قضایی خواستار برخورد با عواملی است که ممکن است نقض قانون کرده و این کار باعث مرگ خانم پناهی شده باشد.»

ویدیویی که در شبکه‌های اجتماعی از مقاومت آسیه پناهی برابر ماموران شهرداری کرمانشاه منتشر شده است، نشان می‌دهد که او خود را در بیل لودر انداخته است. با این حال هنوز جزییات مرگ او مشخص نیست. برخی گزارش‌ها از احتمال ضرب و شتم او می‌دهند، اما شهرداری کرمانشاه این امر را تکذیب کرده است.

به گفته رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه، پزشکی قانونی باید اعلام نظر کند که که آیا رابطه‌ای میان اقدام نیروهای اجراییات و مرگ خانم پناهی وجود دارد یا خیر. این در حالی است که پیش از این شهرام کرمی، دادستان کرمانشاه، گفته بود در بررسی جسد آسیه پناهی «هیچ گونه آثار ضرب و جرح» مشاهده نشده و از این رو پزشکی قانونی دستور کالبدشکافی داده است. روابط عمومی شهرداری کرمانشاه نیز می‌گوید که علت مرگ او «ایست قلبی» بوده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه اما در ادامه سخنان خود از احتمال «تخلف» اجراییات شهرداری کرمانشاه در تخریب زاغه خانم پناهی نیز سخن گفته است و این که «آیا ماموران شهرداری می‌توانستند بهتر از این عمل کنند که اقدام آنان به نتیجه فعلی نرسد».

وی سپس عنوان کرد: «به موجب ماده ۲۱۷ قانونی آیین دادرسی کیفری رئیس و قائم مقام اجرائیات شهرداری بازداشت و نیز مشمول صدور قرار نظارت قضائی مربوط به ماده ۲۴۷ قانون آیین دادرسی کیفری شده‌اند.»

ساعاتی پیش از این شهردار کرمانشاه از برکناری رئیس اداره اجرائیات شهرداری کرمانشاه و قائم مقام وی، و همچنین مسئول امور حقوقی شهرداری منطقه سه خبر داده بود. بر اساس گزارش‌ها، شهردار منطقه سه کرمانشاه نیز تعلیق شده است.

با استفاده از گزارش‌های ایسنا، ایمنا، وبسایت الف و مشرق نیوز؛ س.ن
Radio Eram

FREE
VIEW