بازداشت تعدادی گردشگر خارجی به اتهام «عکس گرفتن» از اعتراضات ایران

بازداشت تعدادی گردشگر خارجی به اتهام «عکس گرفتن» از اعتراضات ایران رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی راهنمایان گردشگری ایران می‌گوید برخی گردشگران خارجی که «تنها از روی کنجکاوی از حوادث اخیر کشور عکاسی کرده‌اند، دستگیر شده‌اند». به گزارش خبرگزاری ایسنا، محسن حاجی سعید روز دوشنبه ۱۶ آبان در نشستی با نمایندگان تشکل‌های گردشگری و با حضور ۱۸ نماینده مجلس گفت: «همه گردشگرانی که در جای نادرست دیده می‌شوند جاسوس نیستند». او افزود: «به مقامات امنیتی که جلوی اعتراضات می‌ایستند باید گفته شود امنیت گردشگر و بازتاب بین‌المللی آن هم مهم است: این موضوع به یک مطالبه حیاتی برای گردشگری تبدیل شده است». وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی روز هشتم مهر مدعی بازداشت ۹ تبعه اروپایی شد و آن‌ها را به «جاسوسی و ایجاد اغتشاش» در کشور متهم کرد. تاکنون نام برخی از این افراد رسانه‌ای شده است و از جمله فرانسه، ایتالیا و اسپانیا بازداشت شهروندان‌شان را تایید و با رد ادعای وزارت اطلاعات ایران خواهان آزادی فوری آن‌ها شده‌اند. ایران حتی در میانه اعتراضات اخیر، اعترافات اجباری دو شهروند فرانسوی را که اردیبهشت امسال بازداشت شده ب..

بازداشت تعدادی گردشگر خارجی به اتهام «عکس گرفتن» از اعتراضات ایران صحنه‌ای از اعتراضات در ایران

رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی راهنمایان گردشگری ایران می‌گوید برخی گردشگران خارجی که «تنها از روی کنجکاوی از حوادث اخیر کشور عکاسی کرده‌اند، دستگیر شده‌اند».

به گزارش خبرگزاری ایسنا، محسن حاجی سعید روز دوشنبه ۱۶ آبان در نشستی با نمایندگان تشکل‌های گردشگری و با حضور ۱۸ نماینده مجلس گفت: «همه گردشگرانی که در جای نادرست دیده می‌شوند جاسوس نیستند».

او افزود: «به مقامات امنیتی که جلوی اعتراضات می‌ایستند باید گفته شود امنیت گردشگر و بازتاب بین‌المللی آن هم مهم است: این موضوع به یک مطالبه حیاتی برای گردشگری تبدیل شده است».

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی روز هشتم مهر مدعی بازداشت ۹ تبعه اروپایی شد و آن‌ها را به «جاسوسی و ایجاد اغتشاش» در کشور متهم کرد.

تاکنون نام برخی از این افراد رسانه‌ای شده است و از جمله فرانسه، ایتالیا و اسپانیا بازداشت شهروندان‌شان را تایید و با رد ادعای وزارت اطلاعات ایران خواهان آزادی فوری آن‌ها شده‌اند.

ایران حتی در میانه اعتراضات اخیر، اعترافات اجباری دو شهروند فرانسوی را که اردیبهشت امسال بازداشت شده بود، منتشر کرد.

در این میان برخی کشورهای اروپایی با انتشار بیانیه‌هایی از شهروندان‌شان خواسته‌اند که به ایران سفر نکنند.

اکبر غمخوار، عضو جامعه تورگردانان ایران هم در نشست روز دوشنبه از لغو کامل دست‌کم ۷۰ درصد تورهای گردشگری به ایران خبر داد.

با استفاده از گزارش خبرگزاری ایسنا و رادیو فردا/د.خ/ک.ر
Radio Eram

FREE
VIEW