اولین گل بازیکنان ایرانی در سال ۱۳۹۹

اولین گل بازیکنان ایرانی در سال ۱۳۹۹ پس از ۹۱ روز دوری بازیکنان داخل و خارج از کشور از گلزنی دیدارهای رسمی، سرانجام پای یک بازیکن ایرانی به گل باز شد. از هفته بیست و ششم لیگ پرتغال موسوم به پریمیرا لیگا، مهدی طارمی مهاجم تیم ریو آوه در برابر موریرنسه و در همان نیمه نخست موفق به گلزنی شد. طارمی هوشیارانه توانست از مدافع حریف پنالتی بگیرد. خودش نیز پشت ضربه ایستاد و توپ را برخلاف حرکت ماتئوس پاسیناتو به تور دروازه حریف رساند. این نخستین گل برای بازیکنان ایرانی در بازی‌های رسمی از سال ۱۳۹۹ است. گلی که طارمی را در جدول گلزنان لیگ پرتغال، جزو شش نفر برتر قرار می‌دهد. بازی با همین گل به پایان رسید تا ریو آوه با غلبه بر میزبانس در جایگاه ششم قرار بگیرد. از آخرین پیروزی شاگردان کارلوس کاروالهال ۱۱۲ روز می‌گذشت. جالب اینکه طارمی برای هفتمین بار توانست برای ریو آوه پنالتی بگیرد. آمار چشمگیری که بیش از دو برابر هر بازیکن دیگری در لیگ پرتغال است. طارمی که آخرین بار هفدهم اسفند به زیبایی دروازه تیم بلندآوازه پورتو را باز کرده بود، حالا پس از ۹۸ روز نهمین گل خود را نیز جشن می‌گیرد. او فصل قبل..

اولین گل بازیکنان ایرانی در سال ۱۳۹۹

پس از ۹۱ روز دوری بازیکنان داخل و خارج از کشور از گلزنی دیدارهای رسمی، سرانجام پای یک بازیکن ایرانی به گل باز شد.

از هفته بیست و ششم لیگ پرتغال موسوم به پریمیرا لیگا، مهدی طارمی مهاجم تیم ریو آوه در برابر موریرنسه و در همان نیمه نخست موفق به گلزنی شد.

طارمی هوشیارانه توانست از مدافع حریف پنالتی بگیرد. خودش نیز پشت ضربه ایستاد و توپ را برخلاف حرکت ماتئوس پاسیناتو به تور دروازه حریف رساند.

این نخستین گل برای بازیکنان ایرانی در بازی‌های رسمی از سال ۱۳۹۹ است. گلی که طارمی را در جدول گلزنان لیگ پرتغال، جزو شش نفر برتر قرار می‌دهد.

بازی با همین گل به پایان رسید تا ریو آوه با غلبه بر میزبانس در جایگاه ششم قرار بگیرد. از آخرین پیروزی شاگردان کارلوس کاروالهال ۱۱۲ روز می‌گذشت.

جالب اینکه طارمی برای هفتمین بار توانست برای ریو آوه پنالتی بگیرد. آمار چشمگیری که بیش از دو برابر هر بازیکن دیگری در لیگ پرتغال است.

طارمی که آخرین بار هفدهم اسفند به زیبایی دروازه تیم بلندآوازه پورتو را باز کرده بود، حالا پس از ۹۸ روز نهمین گل خود را نیز جشن می‌گیرد.

او فصل قبل در الغرافه قطر توپ می‌زد و کارشناسان فوتبال، حضورش را در اروپا به عنوان یکی از موفق‌ترین نقل انتقالات بین دو قاره در فصل جاری می‌دانند.

آخرین گلزن ایرانی پیش از تعطیلی فوتبال به دلیل شیوع ویروس کرونا، سردار آزمون بود که بیست و چهارم اسفند با پیراهن زنیت در برابر اورال هت‌تریک کرد.

روسیه جزو آخرین کشورهایی بود لیگش را تعطیل کرد. دو هفته پیش از آن، چرخ‌های فوتبال ایران متوقف شده بود.

نکته غم‌انگیز برای مهاجمین لژیونر ایرانی این بود که بیشترشان در هفته آخر گل زدند و در اوج بودند.

شانزدهم اسفند سامان قدوس در نمایشی اعجاب‌انگیز دروازه المپیک مارسی را باز کرد. همان شب سامان نریمان جهان نیز در لیگ جمهوری آذربایجان برای نفتچی گل زد.

هفدهم اسفند کاوه رضایی توانست دروازه گنت را باز کند. هیچکس گمان نمی‌کرد این آخرین بازی فصل برای شارلروا باشد.

با تصمیم فدراسیون فوتبال بلژیک، لیگ این کشور مانند لیگ فرانسه به طور کامل تعطیل شد و ناتمام ماند.

رضایی در فصل ایده‌آلی که پشت سر گذاشت، با ۱۲ گل در جایگاه چهارم گلزنان بود و فقط کرونا می‌توانست نوار گلزنی‌اش را قطع کند.

رقابت‌های لیگ برتر ایران با اعلام تاریج جدید، مجدداً به تاخیر افتاده و قرار است از هشتم تیر آغاز شود اما بازگشایی لیگ، مخالفان فراوانی در جمع تیم‌های لیگ برتری دارد.

روز جمعه مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی و باشگاه تراکتور تبریز، در نامه‌ای سرگشاده خواهان پاسخگویی مسئولین فدراسیون فوتبال شد.

او نوشته است: «آیا به اینکه ممکن است یک نفر از ۴۰۰ بازیکن و بیش از ۳۰۰ عضو کادر فنی و پشتیبانی تیم‌ها جانشان را با کرونا از دست بدهند، اندیشیده‌اید؟»

با این حال، فیفا دو هفته پیش با ارسال پروتکل از ۲۱۱ فدراسیون خواست در مشارکت با مسئولین بهداشتی کشورشان زمینه از سرگیری مسابقات داخلی و بین‌المللی را فراهم کنند.

فدراسیون جهانی می‌گوید فوتبال تا اطلاع ثانوی در وضعیت اضطراری است و "مسئولین اداری و برگزاری، بازیکنان و کادر فنی" باید با مشارکت یکدیگر از سلامت خودشان و صنعتی که در آن مشغولند محافظت نمایند.

Radio Eram

FREE
VIEW