خانه / حقوق بشر / اولویت دولت آمریکا، آزادی های مذهبی در جهان است
Ambassador-at-Large for International Religious Freedom Sam Brownback speaks to reporters as he unveils a report on international religious freedom, at the State Department in Washington, Tuesday, May 29, 2018. (AP Photo/J. Scott Applewhite)

اولویت دولت آمریکا، آزادی های مذهبی در جهان است

وزارت خارجه آمریکا هفته گذشته گزارش سالانه اش از آزادی مذهبی بین المللی را منتشر کرد. این گزارش یادآور این واقعیت ناخوشایند است که آزادی مذهبی در جهان زیر حمله قرار دارد و ادامه رهبری آمریکا حیاتی است.

 

گزارش امسال از زندانی کردن چهره های مذهبی در عربستان سعودی، ترکیه، کره شمالی و ایران انتقاد داده شده است. ناقضان پر سابقه آزادی مذهب مانند روسیه و کوبا به همراه ونزوئلا به مانع تراشی در برابر فعالیت گروه های مذهبی ادامه می دهند. این گزارش به خشونت، تبعیض و آزار اقلیت های مذهبی در میانمار توجه ای خاص نشان داده است.
به نوشته صدای آمریکا به نقل از هیل، متاسفانه مسیحیان در سوریه همچنان مورد آزار گروه هایی مانند داعش و هیات تحریر شام وابسته به القاعده قرار دارند و اندک مسیحیان باقیمانده در عراق متحمل رنج و مشقت فراوانی شده و با سخت شدن امکان جابجایی آن ها فرصت های اقتصادی شان محدود شده است.
وزارت خارجه هر سال این گزارش را بر مبنای قانونی مصوب به کنگره ارائه می دهد. امسال بیستمین سالگرد تصویب «قانون آزادی مذهبی بین المللی» است. عمل به این قانون در ترویج آزادی مذهبی به عنوان بخشی از سیاست خارجی آمریکا نقشی مهم داشته است.
خوشبختانه دولت کنونی آمریکا متعهد به ادامه فشار بر رهبرانی است که سرکوب اقلیت های مذهبی را تحمل کرده یا تشویق می کنند. سم براونبک مدافع دیرین آزادی های مذهبی رهبری این تلاش های آمریکا را برعهده دارد.
سم براونبک که ماه فوریه به عنوان سفیر سیار آمریکا در امور آزادی های مذهبی بین المللی مورد تائید سنا قرار گرفت، سخت پیگیر آزادی اندرو برانسون، کشیش کلیسای انجیلی آمریکا، بوده است. برانسون طی ۱۹ ماه گذشته به اتهام پوچ تروریسم و جاسوسی در ترکیه زندانی شده است. براونبک گفت آزادی او اولویت بسیار بالای دولت آمریکا است.
سم براونبک در سفر اخیر خود به بنگلادش با روهینگیایی مسلمان گریخته از پاکسازی قومی در میانمار گفتگو کرد.
دونالدترامپ، مایک پنس معاون ریاست جمهوری، و مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا از مدافعان صریح آزادی های مذهبی اند و آن را به اولویتی در دولت آمریکا بدل کرده اند.
وزیر خارجه آمریکا از برپایی اجلاسی خاص پیشبرد آزادی مذهبی در تابستان پیش رو خبر داد. چنین اجلاسی سابقه نداشته است. امید می رود این اجلاس همانطور که مایک پمپئو وعده داد گردهمایی برای گفتگو نباشد و اقداماتی عملی را به همراه داشته باشد.

همچنین بررسی کنید

کریم ساعدی با تودیع قرار آزاد شد

خبرگزاری هرانا – کریم ساعدی، شهروند عرب اهل حمیدیه روز شنبه با تودیع قرار وثیقه …

در سایه فقدان ایمنی کار؛ مرگ یک کارگر در کنگان

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، یک کارگر تبعه افغانستان …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super