انفجار در معدن دامغان دو کشته و پنج مجروح برجای گذاشت

انفجار در معدن دامغان دو کشته و پنج مجروح برجای گذاشت گزارش‌ها از ایران حاکی است که وقوع انفجار در معدن فلورین دامغان در بعد از ظهر یکشنبه چهارم دی‌ماه، ۲ کشته و ۵ مجروح برجای گذاشته است. به گفته یک مقام دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، چهار تن از مجروحان به دلیل شرایط «ناپایدار قلبی» در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری هستند. محمود یحیایی افزوده: «شدت سوختگی مصدومان بین ۸۰ تا ۹۰ درصد درجه ۲ است.» شایق سعیدی ۲۷ ساله و مختار میرزایی ۲۵ ساله به عنوان جان‌باختگان این انفجار اعلام شدند. خبرگزاری تسنیم به نقل از مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان نوشت که «این انفجار در اتاق محل استراحت کارگران معدن فلورین و در زمان استراحت آنان رخ داده و ارتباطی با نحوه استخراج ماده معدنی یا فعالیت معدن نداشته است». در همین حال مهدی بندرآبادی، فرماندار دامغان، نیز به خبرگزاری مهر تصریح کرده: «طبق نظر کارشناسان وسیله گرمایشی اتاق استراحت کارگران علت بروز این حادثه بوده است.» معدن فلورین روستای توسه در شمال شهرستان دامغان در استان سمنان واقع است. خاک به دست آمده از فلورین برای جوشکاری و مات‌سازی شیشه..

انفجار در معدن دامغان دو کشته و پنج مجروح برجای گذاشت

گزارش‌ها از ایران حاکی است که وقوع انفجار در معدن فلورین دامغان در بعد از ظهر یکشنبه چهارم دی‌ماه، ۲ کشته و ۵ مجروح برجای گذاشته است.

به گفته یک مقام دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، چهار تن از مجروحان به دلیل شرایط «ناپایدار قلبی» در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری هستند.

محمود یحیایی افزوده: «شدت سوختگی مصدومان بین ۸۰ تا ۹۰ درصد درجه ۲ است.»

شایق سعیدی ۲۷ ساله و مختار میرزایی ۲۵ ساله به عنوان جان‌باختگان این انفجار اعلام شدند.

خبرگزاری تسنیم به نقل از مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان نوشت که «این انفجار در اتاق محل استراحت کارگران معدن فلورین و در زمان استراحت آنان رخ داده و ارتباطی با نحوه استخراج ماده معدنی یا فعالیت معدن نداشته است».

در همین حال مهدی بندرآبادی، فرماندار دامغان، نیز به خبرگزاری مهر تصریح کرده: «طبق نظر کارشناسان وسیله گرمایشی اتاق استراحت کارگران علت بروز این حادثه بوده است.»

معدن فلورین روستای توسه در شمال شهرستان دامغان در استان سمنان واقع است. خاک به دست آمده از فلورین برای جوشکاری و مات‌سازی شیشه استفاده می‌شود.

Radio Eram

FREE
VIEW